Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 24, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Najlepsze filmy o tańcu

Najlepsze filmy o tańcu
Anna Matyjewicz

Taneczne choreografie podbiły światowe produkcje filmowe. Taniec klasyczny, latynoamerykański, współczesny, balet. Taniec jest wszędzie. Oto nasze ulubione taneczne kadry!

Gorączka sobotniej nocy

Jeden z najbardziej kultowych tanecznych filmów. Film z lat 70-tych podbił nasze serca, a słynne ruchy Johna Travolty towarzyszą nam do dnia dzisiejszego. Film opowiada historie nastoletniego gangstera, którego jedyną odskocznią od codziennych problemów jest zabawa na dyskotekach. Dla jednych kiczowaty, dla nas kultowy!

 

Dirty Dancing

Tej pozycji nie mogło zabraknąć na naszej liście. Chyba nie znamy osoby, która nie pokochałaby roli uroczej, młodej Jennifer Grey. Każdy również marzył aby zatańczyć z Patrickiem Swayze. Szesnastoletnia Frances poznaje na wakacjach instruktora tańca i całkowicie pochłania się swojej nowej pasji.

 

Pina

Film poświęcony jest znanej tancerce i choreografce Pinie Bausch. To hołd poświęcony wielkiej artystce w reżyserii Wima Wendersa. Niezwykle subtelny, każdy kadr dokładnie pokazuje poezję ruchu. Do tego należy dodać przepiękną muzykę.

 

Billy Eliot 

Licznie nagradzany film w reżyserii Stephena Daldry opowiadający historię 11-letniego chłopca, który postanawia spełnić swoje największe marzenie aby zostać tancerzem i dostać się do słynnej Królewskiej Akademii Tańca.

 

Czarny Łabędź

Dramat psychologiczny ukazujący losy baletnicy (Natalie Portman) której pasja do tańca przeradza się w obłęd. Marzenie o roli w „Jeziorze łabędzim” potęguje i wyzwala w niej desperackie czyny. Piękne kadry, muzyka i historia sprawiają, że warto zatrzymać się przy tym filmie.

 

Submit a Comment