Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Kwiecień 21, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Najlepsze księgarnie na świecie

Najlepsze księgarnie na świecie
intopassion

Macie swoje ulubione księgarnie? Preferujecie niewielkie lokale prowadzone przez oczytanych właścicieli, którzy zawsze pomogą w doborze odpowiedniej książki, czy przestronne miejsca z dużym wyborem różnorodnych albumów i literatury? My mamy swoje ulubione typy. Na co zwracamy uwagę? Oczywiście asortyment, ciężko dostępne książki, ale też nieprzeciętne wnętrza. Oto kilka naszych księgarnianych typów.

Sheakspeare and Co, Paryż 

Mieści się na lewym brzegu Paryża, tuż przy Sekwanie, nieopodal katedry Notre-Dame, w słynnej literackiej dzielnicy Quartier Latin. Założona została w 1951 roku przez George’a Whitmana. Naszą uwagę zwracają darmowe książki, które można wziąć przed księgarnią, jeśli zostawi się w zamian swoją lekturę, oraz wnętrze: wąskie korytarze pomiędzy półkami pełnymi książek a także małe pokoiki. To właśnie tu na pianinie znajduje się karteczka „Play me”, a na łóżku w pokoju, w którym zatrzymują się artyści przyjeżdżający na odczyty, przeciąga się kot. Co o tym myślicie?

 

Do you read me, Berlin

Księgarnia Do you read me przyciąga uwagę pięknymi albumami i magazynami z całego świata, w księgarni kupić można autorski przewodnik po Berlinie, w którym znajdziemy najlepsze, polecane miejsca, od restauracji, po kluby, muzea i galerie. Piękne wnętrze księgarni sprawia, że chętnie do niej wracamy by godzinami przeglądać oryginalne albumy!

 

Brattle Book Shop, Boston

Księgarnia Brattle Book Shop założona została w Bostonie w 1825 roku. Od 1949 roku z pomocą George’a i jego syna Kennetha Glossa, księgarnia stała się jednym z największych antykwariatów w kraju. Znajdziemy tu ponad 250 tysięcy różnorodnych książek, map, grafik, pocztówek.

 

Cook & Book, Bruksela 

Cook&Book to dwa miejsca w jednym – kawiarnia i księgarnia. Księgarnia podzielona jest tu na kilka kategorii – książki podróżnicze, literatura dla dzieci, powieść, grafika, literatura piękna. Każda część lokalu jest inna – przypominająca kuchnię, lub brytyjski pub, prym wiodą oczywiście książki! Jedno z bardziej oryginalnych wnętrz księgarni.

 

Librairie Ptyx, Bruksela

Kolejna księgarnia w Brukseli. To miejsce spotkań i wymiany – spotkań czytelników z autorami. Tutaj możemy poczytać książki, ponieważ księgarnia pełni rolę biblioteki, a także miejsca, gdzie można porozmawiać i lepiej zrozumieć przeczytane teksty.

 

Books Actually in Tiong Bahru, Singapur 

Kameralna księgarnia wypełniona różnorodnymi bibelotami, ale też różnorodnymi książkami. To bardzo przytulnie miejsce, można poczuć się jak w domu. Duża ilość przedmiotów nie rozprasza naszej uwagi, wręcz przeciwnie tworzy niesamowity klimat tej księgarni i wyróżnia ją na tle innych!

 

Zobacz także:

Nasze ulubione sklepy

Submit a Comment