Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 15, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Nowe miejsce: Dawna Biblioteka Publiczna

Nowe miejsce: Dawna Biblioteka Publiczna
WARSAW state of mind

Nowe miejsce które w grudniu pojawiło się na warszawskiej mapie kulturalno-kulinarnej to Dawna Biblioteka Publiczna. Kawiarnia powstała w miejscu gdzie przez pół wieku istniała miejska biblioteka, stąd też zarówno klimat jak i nazwa nawiązują do dawnego miejsca.

Dawna Biblioteka Publiczna to miejsce które nawiązuje do przeszłości lokalu czyli biblioteki. Kawiarnia posiada sporu zasób książek, które stanowią podstawę kawiarni. Oprócz tego na stu metrach kwadratowych wygospodarowano trzy pomieszczenia: salę główną z barem, pokój dla dzieci oraz „salę chill out”. W pokoju dla dzieci odbywają się zajęcia edukacyjne oraz warsztaty artystyczne. Bar zbudowany jest z książek, dlatego każdy na pewno znajdzie dobrą lekturę do pysznej kawy. Oprócz tego kawiarnia działa na zasadzie wymiany – przynieś książkę w zamian za aromatyczne espresso. Świetna opcja dla tych których biblioteki pękają w szwach i chętnie dzielą się ulubionymi lekturami.

W menu lokalu  znajduje się bogata oferta kaw, świeżych soków, dań bezglutenowych, wegetariańskich. Ponadto specjalnością miejsca są lekkostrawne lunche oraz posiłki dla dzieci.

Czego chcieć więcej? Zapraszamy do Dawnej Biblioteki Publicznej!

 

Janka Bytnara Rudego 25

 

 

Submit a Comment