Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 22, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Nowe miejsce: LOKAL 14

Nowe miejsce: LOKAL 14
WARSAW state of mind

Po dobrej rekomendacji po kolacji w Lokal 14 spodziewaliśmy się dużo. I było bardzo pysznie i co więcej bardzo ciekawie: nieduża karta zaskakuje interesującymi pozycjami – jest w niej wszystko czego możemy szukać w ciekawej odsłonie.

 

Składniki, połączenia, w końcu świetna obsługa i sam smak potraw. Warto.

Wystrój restauracji jest prosty: nieco industrialne wnętrze, betonowe ściany, drewniane meble. Lokal jest bardzo wysoki przez co mieści także antresolę. Spory bar zaprasza na drinka. Przez duże, wysokie okna możemy obserwować życie na Świętokszyskiej.

W menu znajdziemy między innymi tatar wołowy z kaparami z bzu z żółtkiem, pianą z ogórków kiszonych z grzybami, risotto dyniowe z gorgonzolą i pestkami dyni i słodkości. Dodatkowo można wpaść na śniadanie lub śledzić zmieniające się menu lunchowe.

Za nietypowe menu odpowiada Filip Kosiń, który wcześniej pracował w restauracji Tamka 43.

 

 

Co nam się podobało i co nam smakowało:

– wysokie okna i prosty nieco industrialny ale elegancki wystrój

– antresola na której można znaleźć bardziej kameralne miejsce

– zupka – krem na poczęstunek i na poczekanie – smak i zapach oliwy truflowej pamiętam do dziś

– świetna sałatka, która zdecydowanie wystarczy za lunch – rukola z pieczoną cieciorką, cukinią, świeżym ogórkiem, miętą, kolendrą z chorizo i ze smażonym serem halloumi w czarnym sezamie

– smażony sandacz (super lekki) z pieczonym koprem włoskim, szpinakiem, praliną orzechową i orzeszkami macadamia – absolutnie doskonałe zestawienie

– doskonałe wino, które idealnie pasowało na zamówionych dań

– świetna, uważna a nie nachalna obsługa – a to sztuka!

 

Z pewnością wrócimy na pierś z kaczki Moulard z dynią, kasztanami i żurawiną oraz na jeden z koktajli – Lokal 6 – wódka, grejpfrut, freszak, grejpfrut, syrop cynamonowy, sour brzmi naprawdę nieźle!

 

 

LOKAL 14

Świętokszyska 14

 

Submit a Comment