Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 16, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Oaza spokoju w głębi Corfu

Oaza spokoju w głębi Corfu
intopassion

Pelecas Country Club to prawdziwa oaza spokoju w głębi greckiej wyspy. XVIII – wieczny zespół budynków należący do rodziny Velianiti na początku lat 90-tych otworzył swoje drzwi dla gości. Dwadzieścia hektarów ziemi na których znajduje się rodzinny dom, stajnie i tłocznia oliwy, zostały przerobione na luksusowy pensjonat.

 

 

Odnawiając stare budynki właścicielom udało się w doskonale zachować i podkreślić ich niepowtarzalny urok, zarówno z zewnątrz, jak i we wnętrzach oferowanych pokoi i apartamentów. Całość została osobiście zaprojektowana przez obecnego właściciela.

Pelecas Country Club oferuje łącznie 7 pokoi i 4 apartamenty, dodatkowo mające prywatny ogród lub kameralnie zagospodarowaną przestrzeń na zewnątrz. Każdy jest jedyny w swoim rodzaju – wystandaryzowane elementy stanowią tylko część wystroju, za to w każdym znajdziemy antyczne meble i dodatki, które doskonale oddają atmosferę miejsca. Wyjątkowa w swoim klimacie jest też jadalnia, gdzie serwowane są śniadania – każdy może przyjść o dowolnej porze i zjeść zasiadając przy imponująco zastawionym, wielkim drewnianym stole.

 

 

 

W ciągu dnia do dyspozycji gości jest piękny basen, kort tenisowy i bar, a szczególnego urokowi całemu miejscu dodają wielkie stare drzewa oliwne oraz zadbany ogród. W pobliżu Pelecas Country Club jest się też stadnina koni, klub golfowy oraz aquapark. W kolejnym sezonie właściciel planuje organizować dla chętnych lekcje gotowania i przybliżać gościom sekrety greckiej kuchni.

 

 

Zaledwie kilka kilometrów od pensjonatu znajduje się malowniczo położone na wzgórzu, niezwykle urokliwe miasteczko Pelecas, gdzie wieczorem można iść na kolację do jednej z wielu kameralnych restauracji, lub po prostu obserwować piękny zachód słońca.

 

 

O Korfu czytaj także: Letni dom na Korfu

Submit a Comment