Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 22, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Poznaj duńską projektantkę Charlotte Eskildsen  

Poznaj duńską projektantkę Charlotte Eskildsen  
Paulina Grabara

Do wejścia do Charlotte Eskildsen Designer Remix w Kopenhadze zachęcają wystawy. Zapowiadają ciekawe doświadczenie estetyczne. Jej kolekcja to całkowity minimalizm; bazą projektów jest architektura. Inspiracje czerpie również z duńskiego designu.

Sklep Designers Remix Charlotte Eskildsen założyła w 2002 roku wraz z mężem Nielsem. Od tego czasu firma rozprzestrzeniła się, stając się globalną marką ze sklepami w całej Europie, Rosji, Azji i na Bliskim Wschodzie.

 

Charlotte swoją karierę od zawsze wiązała z modą. Urodziła się w Danii i tam ukończyła projektowanie mody na Design Management School. To co wyróżnia projekty Charlotte to przede wszystkim minimalizm, drapowania i ostre cięcia. Szczególnie modernizm i funkcjonalność – to baza jej twórczego procesu.

Na koncie Charlotte uzbierała się spora porcja nagród i wyróżnień – została wybrana jako “Rising Star”, czyli utalentowaną osobę poniżej 30 roku życia przez duński magazyn biznesowy. Jej marka wyróżniona została również licznymi nagrodami m.in. jako Marka Roku podczas Designers Remix!

 

 

Mnie się podobało:

– kolorystyka (biel, czerń, zielenie, szarości)

– proste kroje

– grube swetry

– biżuteria (połączenie bawełnianych sznurków i łańcuszków)

– linia dziecięca, w której można było znaleźć skórzaną kurtkę motocyklową

 

 

Więcej o Kopenhadze:

PHOTO STORY: Copenhagen

INTOcities: Kopenhaga

 

 

 

Submit a Comment