Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 15, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

PRAGUE DESIGN WEEK

PRAGUE DESIGN WEEK
Paulina Grabara

Informację o trwającym Design Week w Pradze znaleźliśmy na plakacie spacerując po stolicy Czech. Od 3 do 9 listopada w zabytkowej kamienicy Dům U Minuty przy placu Starego Miasta odbywały się wystawy ponad 50 artystów (poza czeskimi wypatrzyliśmy słowackich).

 

Na 4 piętrach mogliśmy podziwiać meble, biżuterię, ubrania, projekty specjalne, prace młodych projektantów i znane już w Czechach nazwiska. Poza wystawami można było obejrzeć krótkie filmy dotyczące designu czy posłuchać wykładów.

 

Nam najbardziej spodobał się konik, który miał służyć jako użyteczna dekoracja – do relaksu i poprawy kondycji, w tym elastyczności kręgosłupa miał zastępować funkcję piłki do ćwiczeń. W Design Shop można było znaleźć wiele ciekawych pozycji książkowych dotyczących designu, meble i akcesoria w specjalnych cenach można było zakupić ostatniego dnia podczas wystawy.

Podobałi nam się odwiedzający wystawę – osoby w każdym wieku, od dzieciaków z rodzicami, przez grupy znajomych po osoby starsze, które skorzystać mogły ze specjalnych zniżkowych biletów dla seniorów.

 

Oto kilka zdjęć, które udało nam się zrobić podczas wystawy:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Submit a Comment