Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 18, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Singapur miasto marzeń

Singapur miasto marzeń
intopassion

Wyjątkowe miasto na mapie Azji Południowo- Wschodniej, w którym oprócz tradycyjnej kultury azjatyckiej, czuć także powiew kultury zachodniej. Jedyne w swoim rodzaju, pełne kolorów i kontrastów, dziś jest jednym z największych centrów finansowych świata, a zarazem obowiązkowym punktem na mapie turystów podróżujących po Dalekim Wschodzie. Nie bez przyczyny!

cable-car-2632487_1920

 

1. Marina Bay

Nad zatokę turystów przyciąga wiele atrakcji. Marina Bay jest bowiem istnym miasteczkiem szklanych domów, prawdziwym centrum nowoczesnej architektury, a zarazem synonimem luksusu. To miejsce w ostatnim czasie zawdzięcza swoją atrakcyjność przede wszystkim słynnemu hotelowi Marina Bay Sands. Jeden z najdroższych hoteli świata wraz ze sławnym basenem typu infinity stał się prawdziwą wizytówką Singapuru. Oprócz hotelu, w skład kompleksu wchodzi m.in. centrum handlowe, kasyno oraz ArtScience Museum o charakterystycznym kształcie budynku przypominającym kwiat lotosu. Warto zobaczyć to miejsce także nocą, wybierając się na muzyczny pokaz laserów na wodzie. Po niezwykle ciekawym show koniecznie trzeba przejść się deptakiem wokół zatoki. Spacer zaczniemy od pasażu podświetlanych palm, aby w końcu ujrzeć kompleks Marina Bay Sands przyobrażony kolorowymi światłami. Końca deptaku pilnuje Merlion – postać syreny z głową lwa, czyli najbardziej znany symbol Singapuru.

 

2. Gardens by the Bay

Obowiązkowym punktem na liście atrakcji Singapuru jest futurystyczny i niezwykle kolorowy park Gardens by the Bay. Sławne konstrukcje przypominające drzewa oferują turystom prawdziwy podniebny spacer. Na terenie parku znajdują się także ogromne szklarnie swoim kształtem przypominające muszle. Wnętrza szklarni wypełnia egzotyczna roślinność z różnych zakątków świata. Niesamowite wrażenie robi także wieczorny pokaz świateł Supertrees, doskonale widoczny z dachu centrum handlowego Marina Bay Sands. Warto dostać się do ogrodów właśnie przejściem łączącym je z kompleksem na Marina Bay. Oprócz niesamowitego widoku na miasto będziemy mieli okazję przejść środkiem samego hotelu.

 

3. Chinatown

Chinatown – kolejna ikona Singapuru. Po ulicach tej dzielnicy przechadzają się codziennie setki turystów w poszukiwaniu autentycznej kultury chińskiej. Pośród mnóstwa sklepików z tanimi pamiątkami, odnajdziemy tu także niezliczoną ilość restauracji i budek z chińskim streetfoodem. Koniecznie trzeba też zajrzeć do świątyni Buddha Toth Relic Temple – jej wnętrze robi naprawdę duże wrażenie. Na jednym z pięter znajduje się także muzeum, w którym dowiemy się nieco więcej o występującym w Singapurze odłamie buddyzmu. Ostatnie piętro prowadzi do przepięknego ogrodu chińskiego zaprojektowanego na dachu świątyni, którego ściany wypełnione są tysiącami posążków Buddy. Warto również zwrócić uwagę na niezwykłą architekturę samej dzielnicy, która łączy w sobie tradycyjny styl chiński z elementami stylu wiktoriańskiego – pozostałością kolonializmu.

 

4. Sentosa

Ta niewielka wyspa należąca do Singapuru została sztucznie wybudowana z myślą o stworzeniu na niej prawdziwego centrum rozrywki. I zdecydowanie spełnia tę rolę. Swoimi atrakcjami wyspa przyciąga nie tylko turystów, ale także Singapurczyków chcących oderwać się od zgiełku miasta i poczuć wakacyjny klimat. Atrakcyjność wyspy sprawiła, że stała się ona prawdziwym skupiskiem hoteli i kurortów. W swojej bogatej ofercie Sentosa zawiera tematyczne parki rozrywki, pola golfowe, akwarium z podwodnymi zwierzętami, kina, rajskie plaże z palmami kokosowymi i mnóstwo restauracji. Tętniąca życiem wyspa jest idealnym miejscem do zabawy, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

5. Universal Studios

To pierwszy w Azji Południowej park rozrywki tego typu. Znajduje się on na Sentosie, zajmując sporą część powierzchni wyspy. Sam park oferuje ponad 20 atrakcji w wydzielonych strefach tematycznych. Każda z nich tworzy małe miasteczko związane z filmami wyprodukowanymi przez Universal Studios. Przeniesiemy się więc do świata Hollywood,w którym pospacerujemy Aleją Gwiazd, na Madagaskar, gdzie czekać będzie na nas król Julian wraz z resztą bajkowej ekipy, do zamku Shreka i Fiony czy Parku Jurajskiego. Na fanów adrenaliny i szybkiej jazdy czekają także mrożące krew w żyłach rollercoastery. Niezapomniana zabawa gwarantowana!

 

6. Singapore Flyer

Wzorowany na Oku Londynu Singapore Flyer jest największą tego typu konstrukcją na świecie. Gigantyczne koło mierzy aż 165m wysokości, czyli 30m więcej od jej londyńskiej bliźniaczki. Dzięki temu Sinagapore Flyer jest jednym z lepszych miejsc do zachwycenia się panoramą miasta. Widok z kapsuł jest tak różny w dzień i w nocy, że trudno zdecydować, którą porę wybrać. Oprócz niesamowitej panoramy Singapuru, odwiedzający koło będą mieli okazję zobaczyć także graniczącą z tym państwem Malezję oraz Indonezję.

7. Little India

Nazwa tej dzielnicy idealnie odzwierciedla jej charakter. Są to prawdziwe Małe Indie w centrum Singapuru. Po dotarciu na miejsce, odwiedzający od razu będą pewni, gdzie się znaleźli. Poznają
je przez miliony kolorów mieniących się sari w sklepowych witrynach, aromatyczne zapachy ostrych przypraw i niezastąpioną hinduską muzykę wprowadzającą w klimat Bollywood. Pośród indyjskich marketów znaleźć też można klimatyczne restauracje serwujące dania z autentycznych produktów pochodzących prosto z Indii. Tego miejsca na mapie po prostu nie można ominąć!

 

flamingo-2460461_1920

wire-sculpture-433019_1920

 

singapore-2700391_1920

singapore-2706849_1920

dav

 

tekst: Aleksandra Malinka

Submit a Comment