Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 17, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Stylowy ślub na Teneryfie

Stylowy ślub na Teneryfie
Paulina Grabara

Dzień ślubu to ten dzień, który chcesz zapamiętać na zawsze. Dlaczego więc nie pokusić się o wyjątkową destynację? Ja na ślub wybrałam Rzym, ale Teneryfa też brzmi magicznie. A tam dwie fantastyczne Polki zorganizują Ci ceremonię Twoich marzeń.

Współpraca przy tekście: Aleksandra Malinka-Kot

Przeczytaj także o zawodzie wedding plannerki (wywiad KLIK) oraz o ślubie w Rzymie. 

 

Bądź na bieżąco: FB intopassion, IG into_passionhellofromnatalia

Stań się częścią STYLISH PAPER i intopassion – wesprzyj projekt na patronite.pl/intopassion, a w podziękowaniu otrzymasz wiosenny numer STYLISH PAPER!

 

ślub z wid. na ocean 1

 

Teneryfa – największa wyspa z archipelagu Wysp Kanaryjskich leży u wybrzeży Afryki na Oceanie Atlantyckim i należy do Hiszpanii. Temperatury przez cały rok oscylują tu na poziomie 20-30 stopni. Kasia i Ania, właścicielki firmy Exotic Wedding, mieszkają tu od 2010 roku, poznały każdy zakątek wyspy i wykorzystując swoje zdolności interpersonalne oraz organizacyjne, postanowiły podzielić się swoim rajem z zakochanymi.

Teneryfa jest bardzo zróżnicowana krajobrazowo, dzięki temu z pomocą dziewczyn każdy znajdzie tu wymarzone miejsca na ślub, a później na miesiąc miodowy. Są tu białe i czarne plaże, tropikalna roślinność, góry, wulkan i klimatyczna stolica wyspy z piękną architekturą. Pary do wyboru mają ślub cywilny i kościelny, ślub na plaży, z widokiem na ocean, czy w plenerze. Kasia i Ania pomagają również zorganizować zaręczyny lub odnowienie przysięgi małżeńskiej.

Dziewczyny ukończyły kurs “Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych”, potwierdzony certyfikatem, jak również kurs hiszpański ukończony dyplomem “Certificacion Master Practico de Wedding Planner Profesional”, pozwalający im wykonywać ten zawód.

 

1. Skąd podjęcie decyzji o organizacji ślubów właśnie na Teneryfie?

Ślub za granicą jest marzeniem wielu Par. Jak wspomniałaś, również wybrałaś jako miejsce na swój ślub jedno z najpiękniejszych miast świata – Rzym. Z tego samego powodu, czyli zachwytu przepiękną wyspą, na której mieszkamy, zrodził się pomysł na organizację Ceremonii ślubnych na Teneryfie.

2.  Co jest głównym atutem wyspy pod względem organizacji ślubów?

Niewątpliwie głównym atutem jest pogoda. Słońce świeci tu praktycznie 360 dni w roku. Ponadto wyspę charakteryzują egzotyczne krajobrazy. Co również jest istotne, Wyspy Kanaryjskie administracyjnie należą do Hiszpanii, która jest członkiem Unii Europejskiej. Znacznie ułatwia to podróże na wyspę, jak również organizację Ceremonii.

3. Czy z racji na miejsce, ślub odbywa się zgodnie z hiszpańskimi zwyczajami? Jeśli tak, to czym różnią się od polskich?

Różnica kultur niewątpliwie wpływa na formę organizacji ślubu. W naszej polskiej kulturze przywiązuje się dużą wagę do tradycji. Z tego powodu wiele par, chociaż często pragnie ślubu w egzotycznym otoczeniu, to chcąc zadowolić rodzinę, decyduje się na jego tradycyjną formę. Natomiast Hiszpanie podpisanie dokumentów w Urzędzie Stanu Cywilnego traktują jak niezbędną formalność, natomiast Ceremonię Ślubną najczęściej organizują w formie Ślubu Humanistycznego w niezwykłej aranżacji z pięknym widokiem na ocean. Ślub Humanistyczny jest coraz częściej wybieraną formą Ceremonii, która w wielu krajach ma już status prawny. Skupia się na wartościach ludzkich, na historii miłości Pary, co nadaje jej wyjątkowy i indywidualny charakter. Ponadto umożliwia zakochanym złożenie przysięgi słowami płynącymi z serca. Czy może być bardziej romantycznie?

4. Jaki styl najczęściej proponujecie swoim klientom?

W swojej ofercie proponujemy bardzo różne aranżacje, od ślubu na plantacji bananów, poprzez Ceremonie w otoczeniu majestatycznych gór, „ze stopami w piaski” kończąć:). Tak naprawdę zależy nam, żeby Ceremonia ślubna była spełnieniem marzeń przyszłych małżonków, a zakochani decydując się na Teneryfę, najczęściej wybierają przepiękną Ceremonię z widokiem na ocean.

5. Czy nazwałybyście Teneryfę stylową wyspą?

Jeżeli totalny relaks, atmosfera wiecznych wakacji, rozkoszowanie się słońcem, plażą i oceanem można nazwać stylem…to niewątpliwie Wyspy Kanaryjskie są bardzo stylowe:)

6. Czym inspirują się Pary Młode, który wybierają to miejsce na swój ślub? Czego szukają na wyspie?

Kiedy oglądamy romantyczny film, często pojawiają się w nich sceny ukazujące zakochaną parę, spacerującą po plaży w promieniach zachodzącego słońca. Właśnie takiej scenografii poszukują Pary, wybierając na miejsce swoich zaślubin tę przepiękną wyspę. Chociaż dzisiaj jest tak niewiele pewnych rzeczy w życiu, to w tym przypadku spełnienie tych oczekiwań jest gwarantowane.

7. Jakie cechy charakteryzują Pary Młode, które wybierają ślub na Teneryfie?

Najczęściej są to osoby pochodzące z dużych miast, wykształcone, otwarte na nowe idee, świadome swoim pragnień i mające odwagę, by je zrealizować.

8. Czy Pary Młode często łączą swój ślub na Teneryfie z miesiącem miodowym?

Chociaż w miłości nie powinny liczyć się pieniądze, to jednak trudno nie wziąć pod uwagę kwestii budżetu planując ten najważniejszy Dzień w życiu. Rozsądne jest szukanie możliwości obniżenia kosztów przy jednoczesnym spełnianiu swoich marzeń. Taką możliwość daje połączenie Ślubu na Teneryfie, ze spędzeniem tutaj miesiąca miodowego. Teneryfa ma do zaoferowania bardzo wiele atrakcji, co stanowi również gwarancję udanego urlopu. Z tego powodu dotychczas wszystkie pary właśnie na to się zdecydowały.

9. Z jakimi problemami muszą mierzyć się narzeczeni, którzy planują ceremonię na wyspie? Ile wcześniej warto pomyśleć o ślubie?

Od rozwiązywania problemów, jest wedding planner:). Właśnie dlatego oferujemy naszą pomoc, żeby ten najważniejszy Dzień kojarzył się tylko z radością, a nie z problemami. Jeżeli chodzi o to, z jakim wyprzedzeniem należy rozpocząć przygotowania, to wszystko zależy od rodzaju Ceremonii, jaką pary wybiorą. Na przykład, Ślub Kościelny wymaga skompletowania większej ilości dokumentów, co wydłuża cały proces w czasie. Natomiast Ceremonia Ślubu Humanistycznego oznacza podpisane dokumentów w Urzędzie Stanu Cywilnego w Polsce. Wówczas ślub ma już moc prawna, a na Teneryfie, w dość krótkim terminie, możemy zorganizować piękną Uroczystość z widokiem na ocean.

10. Która z uroczystości najbardziej zapadła w Waszą pamięć?

Zawsze traktujemy każdy ślub indywidualnie i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ każda Para jest wyjątkowa, ma swoją historię, swoje marzenia, a my mamy niezwykły przywilej uczestniczenia w ich realizacji. Z powodu tych różnic, każda Uroczystość jest inna i niezwykła. Przyznajemy jednak, że ze szczególnym wzruszeniem wspominamy pierwszą ze zorganizowanych przez nas Uroczystości. Zapewne wynika to z emocji, jakie towarzyszyły nam rozpoczynając tę wspaniałą przygodę jako wedding planner.

11. Który moment uroczystości lubicie najbardziej?

Dzień Ślubu to ogromne emocje, szczególnie widoczne w tych niezwykłych momentach, kiedy Pan Młody pierwszy raz ujrzy swoją przyszłą żonę w sukni ślubnej, wzruszenie Pary Młodej, kiedy Mistrz Ceremonii podczas mowy ślubnej opowiada historię Ich miłości… emocje te sięgają jednak zenitu w momencie składania przez Młodych przysięgi małżeńskiej. Dla nas, jako wedding planner, najpiękniejszym momentem jest obserwowanie szczęścia malującego się na twarzach nowożeńców i chwila, kiedy ze wzruszeniem mówią, że był to najpiękniejszy Dzień w ich życiu. Dla nas jest to bezcenne…

12. Czy rajski ślub za granicą musi wiązać się z wysokimi kosztami? Skromne ceremonie czy wielkie przyjęcia – jaki typ uroczystości jest częściej spotykany na Teneryfie?

Budżet ślubny zawsze jest bardzo zróżnicowany, niezależnie czy Para zdecyduje się na ślub w Polsce, czy poza jej granicami. Wszystko zależy od wybranej aranżacji, dodatkowych usług oraz ilości zaproszonych gości. W przypadku ślubu za granicą, najczęściej Pary decydują sie na kameralne Uroczystości, tylko w gronie najbliższych, nie przekraczające 30 gości. Automatycznie zmniejsza to koszty, więc niekoniecznie muszą być one wysokie.

13.Jak reagują Młode Pary, kiedy po raz pierwszy zobaczą miejsce swojego ślubu?

Chociaż to Para Młoda podejmuje ostateczną decyzję w każdej kwestii związanej ze
Ślubem, więc coza tym idzie, również wyboru aranżacji, to jednak ma dla nas ogromne znaczenie, żeby miejsce Ceremonii zaskakiwało swym urokiem. Taka jest też reakcja Nowożeńców. Zaskoczenie, zachwyt i wzruszenie…
Istotne znaczenie ma wybór kwiatów, ozdób i dodatków. Przykładamy ogromną wagę do poznania upodobań Pary Młodej. Dzięki temu miejsce Ceremonii przygotowujemy w sposób wzbudzający emocje Głównych Bohaterów.

 

Więcej: www.exoticwedding.eu

 

KI-HQ-57-1

 

KI-HQ-71-1

 

KI-HQ-180

Submit a Comment