Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 20, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

ŚWIADOMA MODA

ŚWIADOMA MODA
intopassion

Wiosna to czas porządków, oczyszczania, umysłowego detoksu. Czas nowego.

Żyjemy w czasach w których króluje nadmiar. Nie mówimy „nie kupuj”, mówimy kupuj mądrze. Szanuj, pomagaj. Bądź świadomy, że każdy Twój zakup ma znaczenie, że możesz coś zmienić. Jak? W bardzo prosty sposób – wybierając marki, które są ekologiczne, produkty, które powstały z miłości i pasji w małych firmach.

 

 

 

Rodzinne manufaktury

Czy nie największą wartością w naszym życiu jest rodzina? Więc czemu mielibyśmy się od niej odcinać, kiedy robimy zakupy? Rodzina to pasja, siła, wsparcie. To tradycja, doświadczenie i ciężka praca ludzi, którzy często całe swoje życie poświęcają temu w co wierzą.

 

Projektantka biżuterii Anna Orska przeniosła się na jakiś czas na Bali do uroczego miasteczka Ubud, nawiązała współpracę z lokalnymi rzemieślnikami – to z ich pomocą stworzyła wyjątkową kolekcję biżuterii inspirowaną rzeźbami i lokalnymi figurkami.

mysia3_ORSKA_naszyjniki-1 (1)

 

 

W SHE/S A RIOT czekają na was między innymi włoskie perfumy GRITTI z weneckiej rodzinnej manufaktury, której tradycja sięga XVI wieku.

 

DSCF3405

 

 

Na drugim piętrze w pop up store Birbante Rocca znajdziemy buty z tradycyjnych włoskich manufaktur – pierwszą z nich jest Pantanetti – rodzinna firma w regionie Marche, której produkty to konsekwencja rzemieślniczej pasji, doświadczenia i wrażliwości.

BAR_74151

 

 

Każdy model okularów słonecznych i korekcyjnych z Gloomy Sunday jest tworzony przez wiele godzin spędzonych na projektowaniu kształtów, dobieraniu odpowiednich komponentów i ich montażu.

DSCF3505

 

 

Również Rilke – marka wyjątkowej, kobiecej bielizny to alternatywa dla masowej produkcji.

DSCF3192

 

 

 

Ekologiczne i wegańskie produkty

Kiedy wydaje się, że testy na zwierzętach to sprawa z przeszłości, PETA ogłasza listę znanych i przez wielu z pewnością regularnie używanych marek, które stosują takie praktyki w 2016.

 

Można jednak działać inaczej.

 

W sklepie NENUKKO znajdziemy w pełni wegańskie i co ważne – produkowane lokalnie modele z najnowszej kolekcji: wiatrówki z kapturem, koszule i bluzy, a także buty Melissa, które wykonane są z ekologicznej mieszanki plastiku i kauczuku.

DSCF3471

 

 

Również w koncepcie SHE/S A RIOT czekają na nas marki zwracające uwagę i szanujące środowisko, między innymi ekologiczne lakiery Little Ondine, bezzapachowe, niealergizujące i co najważniejsze: do ich usunięcia nie potrzebujemy zmywacza!

DSCF3404

 

Oczywiście ekologiczne produkty znajdziemy też w dwupoziomowym sklepie NAP – na lato, do ogrodu lub na balkon, idealną propozycją może być lampka solarna Tisteane France osadzona na słoiku, w którym możemy umieścić na przykład roślinkę czy figurkę, co dzięki oświetleniu zyska wyjątkowego charakteru..

DSCF3439

 

Odpowiedzialność społeczna

 

Chyba najbardziej nadwyrężony slogan marketingowy, który był w modzie przez kilka, jak nie kilkanaście lat. Dziś odpowiedzialność społeczna to codzienność i oczywistość dla firm, które rozumieją, że zyskując należy się dzielić z potrzebującymi, szanować środowisko, wspierać społeczność lokalną.

 

Jeśli zdecydujemy się na zakupy w sklepie Elementy/Bałagan to 3 do 5% z Waszych zakupów zostanie przeznaczonych na wybrany przez nas cel charytatywny. Firma działa także jako Transparent Shopping Collective pokazując skąd wynika cena produktu i jakie są koszty pracy przy jego wykonaniu. Warto dodać, że cała kolekcja powstaje w polskich szwalniach.

DSCF3391 (2)

 

 

Zaangażowani są także projektanci, których wyselekcjonował sklep SVOI – Polish Designers.

DSCF3236

 

 

Odpowiedzialność to także jakość i prostota – a te atrybuty prowadzą nas bezsprzecznie do sklepu Muji.

DSCF3258 (1)

 

 

Nowości na Mysiej 3

 

Wiosna to czas, kiedy powstaje nowe, i tak jest też w domu handlowym MYSIA3, gdzie na stałe zagościł piękny sklep bynamesakke. To marka, dla której kluczowa jest jakość materiału i wykończenie. W ich najnowszej kolekcji znajdziemy zwiewne sukienki z falbanami na dole, miękkie swetry z dekoltem na plecach czy dżinsowe kurtki.

DSCF3204

 

Drugą premierą jest pop up store z butami Birbante Rocca. Wyprodukowane w małej włoskiej manufakturze modele łączą w sobie klasykę, nonszalancję i nowoczesność. Męskie i damskie buty wyróżnia prostota i surowość we wzornictwie, a także starannie dobrane materiały z najlepszych włoskich garbarni.

DSCF3227

 

 

 

Submit a Comment