Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 15, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Tajwańskie Święto Lampionów

Tajwańskie Święto Lampionów
intopassion

Jednym z piękniejszych wydarzeń na Tajwanie to Święto Lampionów. Ulice ozdabiane są latarniami w różnych kształtach, a niebo błyszczy przeróżnymi kolorami. Amerykański program Discovery Channel  podkreśla, że to jeden z najlepszych festiwali na świecie.

Święto Lampionów obchodzi się 15 dni po Chińskim Nowym Roku. Początki festiwalu sięgają 1990 roku, którego głównym celem było szerzenie tradycji festiwali folklorystycznych. Wcześniej święto znane było jako Yuan Xiao Festival. To również święto wieńczące uroczystości powitania Nowego Roku. Festiwal przyciąga co roku tysiące osób. W tym czasie na ulicach całego miasta odbywają się przeróżne atrakcje – tańce, wróżby, popularną przekąską są ryżowe ciasteczka, ale oczywiście najważniejszym momentem jest puszczanie papierowych lampionów.

 

 

Ten festiwal naprawdę robi ogromne wrażenie. Tysiące lampionów puszczane jest w niebo, na lampionach piszę się życzenia, które chcielibyśmy aby się spełniły, podziękowania i prośby. Do lampionów dołączane są również życzenia dla najbliższych osób. Jak głosi miejscowa legenda im wyżej wzniesie się lampion tym więcej szczęścia doświadczy osoba która go wypuściła.

 

 

 

Festiwal co roku przyciąga niesamowitą ilość osób – lokalnych, turystów ale też specjalnie zapraszanych artystów i polityków. To zdecydowanie jedno z najbardziej barwnych festiwali na świecie!

 

czytaj także:

Sudan to inny świat

SHANGHAI AFFAIRS by BOSS

Submit a Comment