Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 18, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

TOP 5 NOWOŚCI KSIĄŻKOWYCH

TOP 5 NOWOŚCI KSIĄŻKOWYCH
WARSAW state of mind

Ciekawa książka to zawsze dobre rozwiązanie na spędzenie wolnego czasu. Sprawdziliśmy jakie nowości wydawnicze pojawiły się na rynku i których nie wolno nam – jako czytelnikom – przegapić!

1. Christian Dior autorstwa Pochna Marie France to najpełniejsza biografia projektanta wydana do tej pory. Pozwala poznać nam Geniusza mody jako szlachetnego artystę z poczuciem humoru, ale w głębi duszy bardzo skrytego. Odsłania przed nami świat, w którym najważniejsza jest przyjaźń, muzyka i kwiaty. Pochna Marie France przedstawia nam Diora jako człowieka z poczuciem niedocenienia, a jednocześnie budowniczego wielkiego przedsiębiorstwa i prekursora nowych idei. Stworząc najsłynniejsze logo na świecie umiera w wieku 52 lat. Chcecie dowiedzieć się więcej? Przeczytajcie!

 

 

2. Dziękuję za te chwile to pozycja, która od 4 marca podbija serca polskich czytelników. Valerie Tierweiler – pierwsza dama Francji, która postanowiła, że nie będzie milczeć. Opis politycznego świata i koligacji obecnych wokół postaci Franciosa Hollande’a nie pozostawia na nim suchej nitki. Wprawdzie Valerie Tierweiler nie ujawnia tajemnic politycznych, ale przedstawia w sposób dosadny życie i zwyczaje Pałacu Elizejskiego. Już nie możemy doczekać się wieczoru i pochłonięcia kolejnych kilkudziesięciu stron!

 

3. Wenus bez futra to obdarty ze stereotypów, brutalny obraz świata klubów nocnych. Autorka – Sasza Różycka reprezentuje bezkompromisowy sposób obserwacji życia, które istnieje za zamkniętymi drzwiami klubów nocnych. Książka jest próbą odpowiedzi na pytanie Dlaczego to robisz?, trzeźwej prawdy i pikantnej iluzji. Takiej lekturze mówimy TAK!

4. Magia stylu. Portret dziesięciu kobiet, które zmieniły świat mody. autorstwa Saltari Paola to ponad dwieście stron będących odpowiedzią na pytanie czym jest elegancja, w jaki sposób pracować nad swoim wizerunkiem. Dziesięć kobiet opisanych w albumie to niedoścignione wzory, ikony stylu. Co miało wpływ na ich niepowtarzalność i unikatowość każdego gestu? Ta książką jest wyczerpującą odpowiedzią!

5. Marquez. Listy i wspomnienia to książka Plinia Apuleyo Mendozy, który opisuje bliskie relacje ze swoim wieloletnim przyjacielem, kolumbijskim noblistą – Gabrielem Garcia Marquezem. To wzruszający obraz artysty przez dziesiątki lat obserwowanego przez przyjaciela z dzieciństwa. Pisarz wspomina jak ciężko było Marquezowi uwolnić się od ciężaru własnego mitu i po prostu cieszyć się codziennością. To również książka o Gabo – bo tak nazywali go przyjaciele, którego znali tylko najbliżsi. Nas wzruszyła i zachwyciła!

Submit a Comment