Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 18, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Wystartował sezon na Kasprowym Wierchu

Wystartował sezon na Kasprowym Wierchu
intopassion

Od Nowego Roku do jazdy gotowa jest trasa Gąsienicowa – narciarze mogą szusować po jedynych w Polsce terenach o charakterze alpejskim.

 

Polskie Koleje Linowe dokładają wszelkich starań, by wkrótce otworzyć także zjazd do Kuźnic. Przy odpowiednich opadach śniegu i ujemnych temperaturach sezon na Kasprowym może potrwać aż do maja, co jest doskonałą wiadomością dla wszystkich miłośników białego szaleństwa.

Trasy Gąsienicowa i Goryczkowa to położone najwyżej w Polsce tereny narciarskie. Gąsienicowa ma 1400 m długości i 400 m różnicy wzniesień, a Goryczkowa ponad 2 km długości i aż 600 m różnicy wzniesień. Obie obsługiwane są przez wyciągi krzesełkowe. Wjazd i zjazd ze szczytu Kasprowego Wierchu (1987 m n.p.m.) umożliwia natomiast jedyna w Polsce wysokogórska kolej linowa.

Aby sezon narciarski na Kasprowym Wierchu, który znajduje się na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, trwał dłużej, Polskie Koleje Linowe finalizują raport środowiskowy, który ma na celu m.in. sprawdzenie czy punktowe dośnieżanie tras na Kasprowym Wierchu miałoby wpływ na przyrodę.

Od ubiegłego sezonu zimowego skipassy na Kasprowy Wierch można kupować przez internet, bez kolejki. Aby to zrobić wystarczy zarejestrować się na stronie www.pkl.pl i odebrać kartę PKLpass, która będzie służyła przez wiele sezonów. PKLpassy można dostać bezpłatnie w Biurach Obsługi Klienta PKL, w kasach oraz w biletomatach lub zamówić na stronie www.pkl.pl. Karta obowiązuje w ośrodkach Kasprowy Wierch i Gubałówka w Zakopanem, Jaworzyna Krynicka i Góra Parkowa w Krynicy Górskiej oraz na Palenicy w Szczawnicy i Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim.

PKL uruchomiły także aplikację mobilną, dzięki której można sprawdzać ceny i promocje dotyczące Kasprowego Wierchu i pozostałych ośrodków firmy oraz warunki narciarskie i pogodowe w ośrodkach – wszystko przez smarfona. W przyszłości aplikacja umożliwi także doładowanie PKLpass przez telefon.

Trwają również prace nad przyłączeniem ośrodka Kasprowy Wierch do wspólnego karnetu Góral Skipass. Oprócz tras na Kasprowym Wierchu PKL oferują narciarzom m.in. najdłuższą kolej gondolową na Jaworzynę, kultową kolejkę na Gubałówkę, kilkadziesiąt kolei krzesełkowych i wyciągów orczykowych, największy w Polsce snowpark Krynistler na Jaworzynie Krynickiej oraz łącznie kilkadziesiąt kilometrów atrakcyjnych i doskonale przygotowanych tras narciarskich. Ośrodki PKL odwiedzają rocznie 2 miliony narciarzy i turystów.

sesja PKL Kasprowy Wierch

 

 

PKL Kasprowy Wierch 2

 

 

Save

Submit a Comment