Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 22, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

X2 Kui Buri – wielowymiarowy design luksusu

X2 Kui Buri – wielowymiarowy design luksusu
stylish travellers

Tajski resort X2 Kui Buri to niesamowity projekt architektoniczny. Luksus i elegancja wyrażane są przez design idealnie współgrający z krajobrazem.

 

Do resortu docieramy późnym wieczorem. Recepcja nas zachwyca – prostota i przestrzeń, w nocy pięknie podświetlona. Na powitanie dostajemy lokalną oranżadę – sok z lemonki, pachnące przyprawy. To wszystko to preludium największej przyjemności – docieramy do naszej willi, która robi wielkie wrażenie: prosty, funkcjonalnie urządzony pokój z łóżkiem wyglądającym na podświetlony basen. Kamień, drewno, szare barwy. Książki, albumy i sącząca się muzyka. Tak – tu wypoczniemy!

 

 

 

X2 Kui Buri oferuje swoim gościom 23 unikalne wille o powierzchni od 70 do 255m2. Cześć willi posiada prywatne baseny oraz taras i ogród. Rzuca się w oczy konstrukcja i funkcjonalność mebli – design jest przyjazny i spójny. Zachwyciły nas łazienki wyposażone w prysznic pod gołym niebem. Nie brakuje też prysznica wewnątrz, który uchroni nas przed deszczem.

Pomysł na wykorzystanie kamieni w wystroju pokoi wziął się z wyglądu plaży zimą, kiedy może wyrzuca kamyczki. Nacisk na detal daje się zauważyć na wszelkich polach. Zachwycają materiały: kamienie przywiezione z lokalnych kamieniołomów czy ekologiczne drzewo pochodzące z Finlandii, wyselekcjonowane ze specjalnych produkcji kładących nacisk na zrównoważony rozwój.

 

 

 

 

 

Resort nawiązuje swoim projektem do motywu labiryntu, który został sprytnie wplątany w architekturę i krajobraz. Gwarantuje to poczucie prywatności, mimo że budynki są bardzo blisko siebie. Co więcej nie tworzy to klimatu odizolowania – główna ściana jednej budowli jest jednocześnie ogrodzeniem innej. Zewnętrzne ściany willi nie sprawiają wrażenia budynków co dodaje lekkiego charakteru, który jest bardzo istotny ze względu na wykorzystywane materiały.

 

X2 Kui Buri oferuje piękny basen, na dnie którego ułożono zachwycającą mozaikę – mieni się odcieniami zieleni, turkusu, lazuru i błękitu w promieniach słońca. Basen ma widok na plażę i morze, co otwiera możliwości na aktywne spędzenie wolnego czasu: goście mogą wybierać wśród kajaków, żeglowania katamaranem, pływania łódką.

 

 

 

 

Resort posiada także wyjątkową restaurację 4K zlokalizowaną przy plaży – wszystkie stoliki obrócone są w stronę morza – z takim widokiem jedzenie smakuje doskonale. Zresztą w restauracji można spróbować kuchni fusion, która jest połączeniem kuchni azjatyckiej i międzynarodowej. Długi, nowoczesny bar i wygodne sofy w ogrodzie są idealnym pretekstem aby przysiąść na kieliszek wina czy koktajle.

 

 

 

 

 

Co nam się podobało:

– projekt architektoniczny – absolutna spójność i zwrócenie uwagi na każdy detal

– rozplanowanie przestrzeni, które tworzy wiele mini sfer – komfortowe  bardziej intymne niż jedna duża wspólna przestrzeń

– widok z łóżka na basen

– super miękka pościel i welurowe małe poduszeczki!

– prysznic pod „gołym” niebem i drewniana podłoga pod prysznicem

– doskonałe spa (świetne masaże!)

– stoliki w restauracji obrócone w stronę morza

– muzyka relaksacyjna w restauracji i barze przez cały dzień

– prezent przy wyjeździe: CD ze specjalnie wyselekcjonowaną muzyką i dedykacją właściciela

 

Zobacz także:

INTOhotels: X2 Kui Buri

X2 Samui – czy wiesz czym jest piękno?

W drodze z Kui Buri na Langkawi w Malezji

 

 

 

 

Submit a Comment