Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 18, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Azja – potęga orientu

Azja – potęga orientu
intopassion

Lepkie powietrze, zapach kadzideł i smak dojrzałego mango. Zieleń pól ryżowych, palm kokosowych, turkus wody i błękit nieba. Roześmiane dzieci i spokojni starcy składający ofiarę buddzie. Złote świątynie, tuk tuki, masaże za kilka dolarów. Przeciwności i krańcowości, które się uzupełniają: hałas i cisza, tłumy ludzi i puste plaże. Bogactwo roślin, smaków, wierzeń.

 

Azją łatwo się zarazić – jest jak nieuleczalna choroba, która na zawsze krąży w naszej krwi. Jest jak rodzina – gdy jej długo nie widzimy, odczuwamy tęsknotę.

 

Zrzut ekranu 2016-11-30 o 14.29.03
Największym państwem Azji jest bezapelacyjnie majestatyczna Rosja, najmniejszym natomiast rajskie Malediwy. Jednak gdy słyszymy – Azja – na myśl przychodzi nam Tajlandia, Wietnam, Indonezja. To właśnie tu spotkamy zderzenie kultur, niesamowitą mieszankę orientu oraz niepowtarzalną kuchnię. Azja jest kierunkiem niezmiernie popularnym.

„Po emisji programu, w którym celebryci biorą udział w szalonym wyścigu, mając w kieszeni dolara dziennie, o Wietnam czy Laos pyta co drugi klient w naszym biurze” – mówi nam przedstawicielka biura Lastowicze. Oferta polskich organizatorów jest niezmiernie bogata, trasy urozmaicone, a doznania niezapomniane. Jeśli nie jesteś na tyle odważny, aby kawałek świata zobaczyć na własną rękę, to poniższe propozycje są właśnie dla Ciebie.

 

Przedstawiamy nasze ulubione i rekomendowane przez Lastowicze.pl

 

RYŻ NA POLU RAJ NA PLAŻY

Wietnam to kraj, gdzie kobiety nadal noszą stożkowe kapelusze, to kraj, który zachwyca wspaniałymi krajobrazami, zabytkami, bogatą kulturą, które przetrwały mimo burzliwych dziejów. Na trasie rejs po zatoce Ha Long, gdzie z turkusowej wody wyłaniają się fantastyczne wapienne wyspy, pływające targowiska i pola ryżowe w delcie Mekongu, pagody Hue i rejs po Perfumowej Rzece. W programie także tętniące życiem miasta: Hanoi, gdzie zachwyci przedstawienie wietnamskiego teatru lalek na wodzie, do którego dojedziesz rikszą zatapiając się w zatłoczonym starym mieście. Danang z unikalnym muzeum sztuki wietnamskiej, Ho Chi Minh – dawna stolica Wietnamu. Program niezwykle intensywny, zakończony relaksem i chwilą refleksji.

 

Zrzut ekranu 2016-11-30 o 14.32.52

 

TAJSKA UCZTA DLA DUCHA

Fantastyczne krajobrazy egzotycznych parków narodowych i wspaniałe zabytki świadczące o historii Tajlandii. W programie Bangkok z majestatycznymi świątyniami, Ayutthaya oraz najsłynniejszy, pełen kolorów i zapachów pływający targ w Damnoen Saduak. Uczestnicy wyprawy będą płynąć tradycyjną łodzią po rzece Chao Phraya i kanałach Bangkoku, zaplanowano także rafting bambusowymi tratwami po rzece Kwai i przejażdżkę na słoniu. Wielką atrakcją jest rejs łodziami motorowymi w parku Khao Sok po jeziorze z malowniczymi formacjami skalnymi. Wycieczkę objazdową po tym pięknym zakątku świata, kończy pełen relaks na cudownych plażach Krabi.

 

Zrzut ekranu 2016-11-30 o 14.33.59

 

ŚNIJ NA JAWIE, TAŃCZ NA BALI

Jawa i Bali. Obie wyspy fascynują kulturą i tradycyjnymi obrzędami. Ludzie, pejzaże, potrawy – wszystko jest tu barwne i egzotyczne. W znakomicie zaplanowanym programie jest czas na wszystko: wizyty w starożytnych świątyniach, podziwianie nieziemskich krajobrazów z nad krateru wulkanu i przepięknych orchidei w ogrodzie botanicznym, wizytę na plantacji herbaty i kąpiel w gorących źródłach. Początek wyprawy ma miejsce w Dżakarcie, poprzez wizytę w kompleksie świątyń wpisanych na światową listę UNESCO i należących do najstarszych w Indonezji. Różne środki transportu podczas objazdu pozwolą na poznanie Indonezji z różnych perspektyw. Na koniec wspaniały wypoczynek na rajskich plażach Bali.

Zrzut ekranu 2016-11-30 o 14.59.27
Większość turystów wracających z Azji oprócz pełnej w zdjęcia karty pamięci, rozpieszczonego podniebienia i wymasowanego ciała przez specjalistów ulicznego masażu, wraca przeżywając pewnego rodzaju katharsis, w którym zaczyna spoglądać na swoje życie zupełnie inaczej.
www.lastowicze.pl

 

Save

Submit a Comment