Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Kwiecień 25, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Dziesięć najlepszych prac na Aukcji Młodej Sztuki organizowanej przez galerię Fineart’s

Dziesięć najlepszych prac na Aukcji Młodej Sztuki organizowanej przez galerię Fineart’s
intopassion

Już 23-24 kwietnia galeria Fineart’s zaprezentuje dorobek młodej sztuki polskiej. To kolejna dobra okazja do licytowania obrazów najzdolniejszych artystów.

Fineart’s zaprasza Państwa na internetową Aukcję Młodej Sztuki, która odbędzie się w dniach 23-24 kwietnia 2016 pod adresem: www.fineartsah.com. Wśród 52 starannie wyselekcjonowanych prac najzdolniejszych artystów młodego pokolenia znajdziemy takie nazwiska, jak TATAI, Slemp, Tycz, Dolatowski, Porada i wiele innych, które zasługują na dużą uwagę.

Ciekawą pozycją są figuratywne przedstawienia Adama Sikorskiego, prace Sebastiana Skowrońskiego, trójwymiarowe obrazy Gayi Lastovjak, czy abstrakcyjne formy Magdaleny Karwowskiej. Artyści wykorzystali szerokie spektrum technik plastycznych, począwszy od tradycyjnych malarskich i rysunkowych, poprzez graficzne i cyfrowe, a kończąc na papier-mâché.

Fineart’s to dom aukcyjny oraz galeria sztuki, która od 2013 roku zajmuje się internetową sprzedażą dzieł sztuki oraz antyków. To pionierski projekt tego typu. W 2015 roku Fineart’s poszerzyło wachlarz świadczonych usług o wynajem i leasing dzieł sztuki, sprawowanie opieki nad kolekcjami, urządzanie biur i mieszkań, przygotowanie wycen i ekspertyz, a także o doradztwo w zakresie inwestowania w sztukę. W krótkim czasie wokół projektu skupiło się kilkuset wystawców i kolekcjonerów. Strona internetowa Fineart’s (http://www.fineartsah.com) jest aktualnie jedną z najczęściej odwiedzanych polskich stron internetowych związanych ze sztuką.

Fot 1. SLEMP Krzysztof - La cruna di un ago

Fot. 1. Slemp Krzysztof „La cruna di un’ago”. Artysta od dwudziestu pięciu lat maluje obrazy w technice olejnej.  Surrealistyczne widzenie świata dodaje jego kompozycjom tajemniczości.

Fot. 2. tatai-matczynossc

Fot.2. Tatai „Matczyność”. Malarstwo jest dla niej podróżą, poszukiwaniem i osobistą relacją z otoczeniem. Inspirację dla swoich prac czerpie głównie z archetypów różnorodnych kultur.

????????????????????????????????????

Fot.3. Dolatowski Mateusz  „Morning Sun”. Piękno kobiecego ciała stało się inspiracją dla jego pełnych subtelności, a zarazem seksapilu obrazów w technice olejnej.

d

Fot.4. Czajka Katarzyna „Nie mogę rozmawiać, bo prowadzę samochód”. Autorka serii aktów kobiecych podczas wykonywania różnych czynności od lat poszukuje formy dla wyrażenia istoty człowieczeństwa i bycia sobą mimo wszystko.

c

Fot. 5. Paweł Porada „Dziewczyna z kokardą”. W swoich pracach artysta łączy ze sobą mocne plamy oraz zdecydowane kształty. W malarstwie poszukuje prostoty i harmonii oraz indywidualnych wartości.

1

Fot. 6. Gębczyński Sławomir Mściwoj „Nie było cudu. Nie było solidarności. Nie ma wolności. Oszukali nas wszyscy. To my Polacy. Nie mamy niczego. Mamy flagę”.

2

Fot. 7. Karwowska Magdalena „Miasto XXXV”. Abstrakcyjne spojrzenie na rzeczywistość, prostota oraz syntetyczne formy to dominanty kompozycyjne dzieł artystki.

Fot. 8. ADAM SIKORSKI SKOCZEK LINORYT

Fot.8. Adam Sikorski „Skoczek. Linoryt”. Bohaterami linorytów artysty są: człowiek oraz współczesny świat, który oddziałuje na różnego rodzaju schematy i zajścia codziennego życia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot.9. Skowroński Sebastian „Figura XIII”. Na aukcji zaprezentowana zostanie abstrakcyjna grafika tego utalentowanego absolwenta akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

f

Fot.10. Lastovjak Gaya „Pod władzą”. Artystka od lat eksperymentuje z technikami plastycznymi, a efekty tych poszukiwań za każdym razem dają odbiorcy możliwość interpretacji i odkrycia istoty rzeczy poza warstwą samej materii.

Patronem wydarzenia jest portal Intopassion.com

logo Finearts

Submit a Comment