Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 18, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Pokaz kolekcji BOSS Womenswear Spring/Summer 2016

Pokaz kolekcji BOSS Womenswear Spring/Summer 2016
intopassion

Wczoraj w Nowym Jorku odbył się pokaz kolekcji BOSS Womenswear Spring/Summer 2016. Kolekcja zaprojektowana przez Jasona Wu zachwyca swoim wyrafinowanym krawiectwem i DNA. Na pokazie pojawiły się gwiazdy takie jak Dyla Penn i Lupita Nyongo.

W całej kolekcji forma i funkcja, czyli ideały Bauhausu, są inspiracją dla kontrastujących tekstur, zabawy perspektywą oraz abstrakcyjnych motywów. Będącą ikoną białą koszulę połączono z techniczną organzą i dopasowano w talii, by stworzyć precyzyjnie skrojone sukienki. Frędzle, asymetryczne detale oraz ostre krawędzie tonują dopasowane kreacje z zakładkami z krepy i garniturowe stroje w kratę księcia Walii.

Mikro-zakładki i cięta na skos półprzezroczysta organza tworzą ogniście pomarańczowe, kobaltowe oraz pastelowo żółte sukienki. Odważna paleta kolorów inspirowana Bauhausem, która płynnie rozciąga się na planie pokazu, kontrastuje z eleganckim monochromatyzmem.

Poprzez swój wymyślny patchworkowy wzór, również torebka BOSS Bespoke uosabia ruch Bauhausu, z kolei idea połączenia delikatności i siły kontynuowana jest w projekcie butów. Ręcznie robione szpilki z jasnej żywicy oraz przyjemnego w dotyku drewna o ostrych krawędziach łączą to, co organiczne i to, co techniczne w doskonałej harmonii.

Submit a Comment