Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 22, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Szkoła językowa Co Ludzie Powiedzą poleca: Festiwale w Wielkiej Brytanii, których nie możesz przegapić

Szkoła językowa Co Ludzie Powiedzą poleca: Festiwale w Wielkiej Brytanii, których nie możesz przegapić
intopassion

Wielka Brytania to kraj który jest nam bardzo bliski i który bardzo lubimy. To nie tylko dom międzynarodowego języka, którego uczenie Was sprawia nam wielką przyjemność, ale i bogata historia, różnorodność, otwartość i niekończące się możliwości.

Brytyjczycy kochają kulturę i lubią poświęcać się jej w wolnym czasie, a najbardziej wtedy, kiedy nadchodzi lato. Gdzie więc lepiej oddać się kulturze w te słoneczne miesiące jeśli nie na festiwalu? Zapraszamy Was na nasze zestawienie najciekawszych brytyjskich festiwali, których nie można przegapić!

Glastonbury

Nikomu nie trzeba przedstawiać, musiał znaleźć się w naszym zestawieniu. Glastonbury to już festiwal-legenda. Przyjeżdżają tutaj największe gwiazdy zarówno po to, aby zagrać dla wielkiego tłumu, jak i po to aby stać się jego częścią. To właśnie to miejsce gdzie możemy naprawdę odpłynąć i poszaleć, wypatrywać znanych twarzy, brodzić w błocie oraz szykować kolorową garderobę. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

 

 

Festival No. 6

Festiwal nie jest bardzo znany w naszych rodzinnych stronach, jednak postanowiliśmy go tutaj umieścić ze względu na jego unikatowość. Cztero-dniowy festiwal odbywa się w małym, otoczonym zielenią, portowym miasteczku Portmeiron i zaprasza wszystkich którzy kochają muzykę i sztukę oraz szukają czarodziejskich chwil w swoim życiu. No. 6 oferuje świetny line-up, ale właśnie w magicznym wydaniu. Możemy relaksować się w otoczeniu kolorowych lampionów i świec, spać w białych tipi, a dnie spędzać mocząc nogi w stawie lub basenie. Jest to festiwal w innym wydaniu, dla każdego kto boi się chaosu, błota i wielkich tłumów Portmeiron jest idealnym miejscem nawet na wypad z dzieckiem – bo dzieci do 10 roku życia biorą udział za darmo.

 

 

 

Foto: http://www.stereoboard.com/images/stories/2013/images/A-Z%20Main%20Artist%20Images/F/festival_number_6_lj_030215.jpg

 

Bestival

Powrót na Woodstock. Nastawiony na muzykę, ale żyjący wszelką sztuką, pełen warsztatów oraz projekcji Bestival promuje miłość, pokój i wolność. Jest to festiwal alternatywny, mniej main-streamowy, ale odwiedzany przez tłumy – ponad 50 tysięcy osób! Jedną z tradycji jest dzień tematycznego przebrania, dzięki której w 2010 roku uczestnicy Bestival pobili rekord Guiness’a w największej ilości osób w kostiumach w jednym miejscu. Bestival jest dla każdego kto lubi poszaleć, pozostając otwartym i przyjacielskim – bo to chodzi w tym festiwalu – wszyscy uśmiechnięci i gotowi do pomocy. Peace!

 

Foto: http://www.yumveganrecipes.com/wp-content/uploads/2015/01/BESTIVAL1.jpg

 

Secret Garden Party

Kolejny alternatywny festiwal, tym razem taki który wyróżnia się nie tylko świetną muzyką, organizowanymi grami, warsztatami, walkami na farbę, ale również tematycznością. Każda edycja to inny temat i w tym roku jest to na przykład „Childish Things”. Na Secret Garden Party możemy być pewni niezwykłych widoków, aranżacji i pokazów – będziemy przecierać oczy z wrażenia. Zdjęcia mówią same za siebie – zapraszamy.

 

Foto: http://www.oneconcierge.com/media/com_ohanah/attachments/1792772382-the-secret-garden-party-03.png

 

Fringe Festival

Jeden z najbardziej znanych festiwali nie muzycznych. Fringe w Edinburghu to prawdziwe święto dla miłośników teatru. Każdego roku całe miasto żyje wydarzeniem, na które zjeżdżają widzowie, ale przede wszystkim grupy teatralne z całego świata. O wadze tego festiwalu świadczy ilość produkcji, warsztatów i wykładów – ponad 3000!

 

 

Foto: http://studyinuk.universiablogs.net/files/edinburgh-festival-fringe1.jpg

 

International Book Festival

Nie mogło zabraknąć festiwalu poświęconego temu, co bliskie naszemu sercu, czyli książkom. Międzynarodowy Festiwal Książek, to kolejne bardzo znane wydarzenie odbywające się w Edinburghu. Dla wszystkich bibliofili to prawdziwy raj na ziemi. Dlaczego? Lista odwiedzających festiwal autorów jest długa i imponująca: Haruki Murakami, J.K. Rowling, George R.R. Martin, David Mitchell, Philipa Gregory, Colm Toibin i wiele, wiele więcej! Sami byśmy bardzo chcieli się tam wybrać.

 

 

Foto: http://www.visitscotland.com/cms-images/2×1/regions/edinburgh/book-festival

 

A na jaki festiwal Wy wybieracie się w tym roku? Lubicie festiwale? Braliście udział w którymś z naszego zestawienia? Dajcie znać!

 

 

 

 

Submit a Comment