Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Kwiecień 25, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

10 miejsc, które polecamy na wakacje!

10 miejsc, które polecamy na wakacje!
Anna Matyjewicz

Chyba każdy z nas odlicza czas do wakacyjnego odpoczynku! Marzymy o pięknym słońcu, plaży i morzu. Dlatego wakacje czas zacząć! Oto nasza lista miejsc, które polecamy na wakacje!

Korsyka

Korsyka to jedno z najbardziej klimatycznych miejsc na świecie. Nazywana jest Wyspą Piękna i z tym się zgadzamy. Wyspa łączy w sobie dzikość przyrody i piękno morza. To również przepiękne plaże i ciche zatoki. Do tego należy dodać pyszne jedzenie. Wyspa jest idealnym miejscem na letni odpoczynek.

 

Santorini 

To najpiękniejsza grecka wyspa – mówi się, że to królewska wyspa Ognia i Miłości. Dwa dominujące kolory – błękit i biel, plus piękne plaże. Chyba nie ma osoby, które nie zakochałaby się w tym miejscu. Słońce, grecka gościnność i pyszne jedzenie. Polecamy na wakacje!

 

Sycylia

Sycylia przyciąga co roku masę turystów. Dlaczego? Przede wszystkim łączy w sobie cudowne krajobrazy i ciekawe miasteczka takie jak: Toarmina, Cefalu, Noto. Sycylia to miejsce do którego się wraca i w którym na pewno można się zakochać.

 

Costa Brava, Hiszpania

To region turystyczny w Katalonii. Idealne miejsce dla osób ceniących wypoczynek na plaży w ciągu dnia , ale też dobrą zabawę wieczorem. Długi pas brzegowy, skaliste klify, zatoki, nie bez przyczyny jego nazwa oznacza Dzikie Wybrzeże. Dla tych którzy marzą o idealnych wakacjach, to miejsce będzie odpowiednie.

 

Alanya, Turcja 

Chcąc poznać Turcję zdecydowanie warto udać się w jej najlepsze strony, czyli do Alanyi. Warto w tym miejscu odwiedzić plażę Kleopatry – jest to jedna z najsłynniejszych plaży tureckich, dodatkową atrakcją dla zwiedzających jest teżgrota Damlatas. Malownicze zakątki i sporo atrakcji to główne atuty tego regionu.

 

Rodos

Wyspa Rodos to przede wszystkim słońce i przepiękne krajobrazy, które co roku na wakacje przyciągają mnóstwo turystów. Ta grecka wyspa to miejsce dla spragnionych dobrego jedzenia i zabawy i pięknej pogody.

 

 

Lazurowe Wybrzeże, Francja

Cote d’Azur kojarzy nam się głównie ze snobistycznymi miejscowościami, takimi jak Saint-Tropez czy Cannes, jednak uda się tu znaleźć wiele miejsc, w których odpoczniemy od tłumów turystów i zgiełku. Lazurowe Wybrzeże zachwyca pięknymi plażami, kolorami i cudownym klimatem.

 

Fuerteventura

Fuerteventura jest najstarszą wyspą wchodzącą w skład Wysp Kanaryjskich – powstała 21 milionów lat temu! Przyciąga turystów pięknymi piaszczystymi plażami m.in najsłynniejszą która pokryta jest białym piaskiem – Playa de Sotavento de Jandia. Takich krajobrazów nie zobaczycie nigdzie!

 

Malta

Malta to przede wszystkim miejsce, którego turyści całkowicie nie odkryli. Leżąca pomiędzy Afryką a Sycylią ma wszelkie zalety by sprawdzić się podczas wakacji. Może nie znajdziecie w tym miejscy aż tylu pięknych piaszczystych plaż, bo dominują tu raczej skaliste brzegi, ale za to posiada wiele atrakcji, które na pewno zadowolą wymagających turystów.

 

Riccione, Włochy

To bardzo znany kurort turystyczny położony nad samym Adriatykiem. To także niewielka miejscowość, z piaszczystymi plażami, licznymi barami i restauracjami. Riccione nazywana jest również “zieloną perłą Adriatyku” – w miejscowości znajduje się pełno zieleni. To idealne miejsca na wakacje.

 

 

Submit a Comment