Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 24, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

3 ZINNEN DOLOMITES – ŚWIAT ALPEJSKIEJ PRZYGODY

3 ZINNEN DOLOMITES – ŚWIAT ALPEJSKIEJ PRZYGODY
Paulina Grabara

Prawdopodobnie najbardziej poruszające alpejskie przeżycie: park przyrody Tre Cime/Drei Zinnen w Dolomitach, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrody UNESCO. Znajduje się tam, wielokrotnie nagradzany, ośrodek narciarski Tre Cime / Drei Zinnen Dolomites, będący jednocześnie cudowną krainą dla rodzin oraz wędrowców w lecie.

Cześć, nazywam się Paulina. Jeśli masz ochotę być na bieżąco, zapraszam Cię na: FB intopassion, IG intopassion.pl.

Możesz też stać się częścią STYLISH PAPER (Gazety w formacie A3, którą wydaję KLIK po więcej informacji) i intopassion – jeśli MASZ OCHOTĘ OTRZYMAĆ NOWY NUMER STYLISH PAPER, wesprzyj projekt na patronite.pl/intopassion.

 

www.wisthaler.com - Harald Wisthaler

 

* Tekst powstał we współpracy z regionem 3 Zinnen Dolomites

 

Położony w słonecznym Południowym Tyrolu region 3 Zinnen Dolomites otwiera przed zwiedzającym wyjątkowy świat alpejski, z najpiękniejszymi jeziorami górskimi w Alpach, najbardziej uderzającymi formacjami szczytowymi i niezrównaną przyrodą. Region ze swoimi miasteczkami Sesto, San Candido, Dobbiaco, Villabassa i Braies inspiruje łatwością zarządzania, gęstością przeżyć, imponującą przyrodą, miejscową ludnością i imponującą alpejską historią. Region, który raz za razem zaskakuje swoim wyrazistym charakterem.

“Nie są to najwyższe góry na świecie ani nie są najniebezpieczniejsze, ale z pewnością są najpiękniejsze” legenda alpinizmu, Reinhold Messner, kiedyś zachwycił się swoim rodzinnym regionem Południowego Tyrolu. Od 2009 roku ten wyjątkowy górski krajobraz jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Efektownym znakiem rozpoznawczym są 3 Zinnen, czyli Trzy Szczyty, które leżą niedaleko granicy z Austrią i wraz z licznymi naturalnymi cudami przyciągają nie tylko turystów kochających górskie wycieczki, ale od czasu nowego połączenia narciarskiego na obszarze 3 Zinnen Dolomites, przede wszystkim narciarzy.

 

Chwile narciarskiej radości we włoskich Dolomitach

Ośrodek narciarski 3 Zinnen Dolomites, zlokalizowany w centralnej części wpisanych na listę UNESCO Dolomitów, to idealny teren narciarski dla każdego, dla kogo narciarstwo jest główną aktywnością wakacyjną, a czas z rodziną i przyjaciółmi jest bardzo ważny.

Dzięki dobrze zaplanowanemu rozwojowi teren narciarski jest na dobrej drodze, aby stać się najlepszym terenem narciarskim w Dolomitach – ale nadal jest to sekretna perełka, więc stoki są niezatłoczone i całkowicie bezpieczne. Tutaj możesz odkryć nie mniej niż 5 połączonych gór narciarskich ze 115 kilometrami różnorodnych stoków i 31 najnowocześniejszymi wyciągami w Alpach.

(c) 3 Zinnen Dolomites - M. Kottersteger_4

 

Newsy na sezon zimowy 2021/22

• Już w zeszłym roku stara kolejka linowa Helm-Sexten została zastąpiona nową 10-osobową kolejką premium „HELMJET Sexten”. Punkt dostępu do Sexten został znacznie zmodernizowany: gondola premium zapewnia maksymalny komfort i trzykrotnie większą przepustowość od starej kolejki linowej, a zgiełk i długie kolejki należą do przeszłości.

• Tej zimy pojawi się również nowy stok. Niebieski „Moos-Sexten” prowadzący ze stoku Tre Cime do Monte Elmo. Oznacza to, że można ominąć malowniczy, ale nieco wymagający stok Stiergarten. Dzięki temu cała rodzina będzie mogła bez problemu pokonać nowe połączenie narciarskie między Monte Elmo a Croda Rossa.

 

Ski in & Ski out – Ski Pustertal Express – Wygodne i ekologiczne Skibusy

W Sesto większość stoków dostępna jest bezpośrednio z hotelu. Z Villabassa, Dobbiaco, San Candido czy Versciaco – najbardziej znanych miasteczek przy wjeździe do regionu narciarskiego 3 Zinnen Dolomites – są łatwo dostępne dzięki Ski Pustertal Express. Oprócz pociągu kursują również regularne skibusy, dzięki czemu możesz zostawić samochód pod domem na całe wakacje. Dzięki Ski Pustertal Express z terenu narciarskiego 3 Zinnen Dolomites można dostać się w zaledwie 35 minut do Kronplatz. Łączy on oba tereny narciarskie. Także do olimpijskiego miasta Cortina można dojechać samochodem w zaledwie 30 minut.

 

Sekretne wskazówki

• Jedyne stado reniferów w Alpach znajduje się na Croda Rossa. Co tydzień masz okazję wziąć udział w karmieniu reniferów i zobaczyć te zwierzęta z bliska. Można również podziwiać rodzinę gigantycznych bałwanów na Croda Rossa.

• 9 godzin na nartach Ci nie wystarcza? Stoki Monte Baranci oferują jazdę nocną, tor saneczkowy jest otwarty w każdy wtorek i piątek do godziny 22:00.

• Odważni narciarze mogą zmierzyć się z wymagającym stokiem „Holzriese”, który z nachyleniem 71% jest najbardziej stromym stokiem we Włoszech i przyprawia o dreszcze nawet najbardziej doświadczonych narciarzy.

(c) 3 Zinnen Dolomites - M. Kottersteger_6

(c) 3 Zinnen Dolomites - M. Kottersteger_7

 

Helmet VIP Experience

Wsiadaj i daj się rozpieszczać. Dzięki Helmjet VIP Experience możesz zmienić
swoją przejażdżkę kolejką linową w ekskluzywną kulinarną atrakcję. Z Franciacorta, lokalnymi przekąskami i niekwestionowanym najlepszym widokiem możesz spędzić godzinę w nowoczesnej gondoli VIP Helmjet Sexten i zamienić swoją podróż kolejką linową w coś wyjątkowego.

 

Więcej informacji: www.dreizinnen.com/pl/

(c) 3 Zinnen Dolomites - C. Tschurtschenthaler_1

 

Submit a Comment