Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 23, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

3 ZINNEN DOLOMITY

3 ZINNEN DOLOMITY
Paulina Grabara

Alpejski świat. Prawdopodobnie najbardziej ujmujące doświadczenie alpejskie: Park przyrody Drei Zinnen w Dolomitach, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

©wisthaler.com_22_03_3z_ski__HW66373

 

Wielokrotnie nagradzany teren narciarski zimą i rodzinny raj latem. Położony w słonecznym Południowym Tyrolu region 3 Zinnen Dolomity otwiera przed odwiedzającymi wyjątkowy alpejski świat, z najpiękniejszymi jeziorami górskimi w Alpach, najbardziej uderzającymi formacjami szczytowymi i niezrównanymi doświadczeniami natury. Region ze swoimi miasteczkami Sexten/Sesto, Innichen/San Candido, Toblach/Dobbiaco, Niederdorf/Villabassa i Prags/Braies inspiruje swoją łatwością zarządzania, gęstością doznań, z imponującym tłem natury, lokalnej ludności, jak i imponującej alpejskiej historii. Region, który raz po raz zaskakuje swoim wyrazistym charakterem.

“Nie są to najwyższe góry na świecie ani nie są najniebezpieczniejsze, ale z pewnością są najpiękniejsze” legenda alpinizmu, Reinhold Messner, kiedyś zachwycił się swoim rodzinnym regionem Południowego Tyrolu. Od 2009 roku ten wyjątkowy górski krajobraz jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Efektownym znakiem rozpoznawczym są 3 Zinnen, czyli Trzy Szczyty, które leżą niedaleko granicy z Austrią i wraz z licznymi naturalnymi cudami przyciągają nie tylko turystów kochających górskie wycieczki, ale od czasu nowego połączenia narciarskiego na obszarze 3 Zinnen Dolomity, przede wszystkim narciarzy.

©wisthaler.com_22_03_3z_ski__HW66616

 

Chwile narciarskiej radości we włoskich Dolomitach

Ośrodek narciarski 3 Zinnen Dolomity, zlokalizowany w centralnej części wpisanych na listę UNESCO Dolomitów, to idealny teren narciarski dla każdego, dla kogo narciarstwo jest główną aktywnością wakacyjną, a czas z rodziną i przyjaciółmi jest bardzo ważny.

Dzięki dobrze zaplanowanemu rozwojowi, teren narciarski jest na dobrej drodze, aby stać się najlepszym terenem narciarskim w Dolomitach – ale nadal jest to sekretna perełka, więc stoki są niezatłoczone i całkowicie bezpieczne. Tutaj możesz odkryć nie mniej niż 5 połączonych gór narciarskich ze 115 kilometrami różnorodnych stoków i 31 najnowocześniejszymi wyciągami w Alpach.

M. Kottersteger_1

 

Hotele na stoku, Ski Pustertal Express, Skibusy – Wygodne i ekologiczne

W Sesto większość stoków dostępna jest bezpośrednio z hotelu, ski in & ski out czyli hotele na stoku w swojej własnej klasie. Z Villabassa, Dobbiaco, San Candido czy Versciaco – najbardziej znanych miasteczek przy wjeździe do regionu narciarskiego 3 Zinnen Dolomity – stoki są łatwo dostępne dzięki Ski Pustertal Express. Oprócz pociągu kursują również regularne skibusy, dzięki czemu możesz zostawić samochód pod domem na całe wakacje. Dzięki Ski Pustertal Express z terenu narciarskiego 3 Zinnen Dolomity można dostać się w zaledwie 35 minut do Kronplatz. Łączy on oba tereny narciarskie. Także do olimpijskiego miasta Cortina można dojechać samochodem w zaledwie 30 minut.

009-3zinnen-farbanpassungen-(C)KOTTERSTEGER-210211-KOT_0529

 

Sekretne wskazówki

› Jedyne stado reniferów w Alpach znajduje się na Croda Rossa. Co tydzień masz okazję wziąć udział w karmieniu reniferów i zobaczyć te zwierzęta z bliska. Można również podziwiać rodzinę gigantycznych bałwanów na Croda Rossa.

› 9 godzin na nartach Ci nie wystarcza? Stoki Monte Baranci oferują jazdę nocną, tor saneczkowy jest otwarty w każdy wtorek i piątek do godziny 22:00.

› Odważni narciarze mogą zmierzyć się z wymagającym stokiem „Holzriese”, który z nachyleniem 71% jest najbardziej stromym stokiem we Włoszech i przyprawia o dreszcze nawet najbardziej doświadczonych narciarzy.

› HELMJET VIP EXPERIENCE: Wsiadaj i daj się rozpieszczać. Dzięki Helmjet VIP Experience możesz zmienić swoją przejażdżkę kolejką linową w ekskluzywną kulinarną atrakcję. Z Franciacorta, lokalnymi przekąskami i niekwestionowanym najlepszym widokiem możesz spędzić godzinę w nowoczesnej gondoli VIP Helmjet Sexten i zamienić swoją podróż kolejką linową w coś wyjątkowego.

Więcej informacji: www.dreizinnen.com/pl/

 

006-3zinnen-farbanpassungen-(C)KOTTERSTEGER-210211-DJI_0785-Pano

 

©wisthaler.com_21_01_dolomitisuperski__HW61445

 

001-3zinnen-©KOTTERSTEGER-200308-KOT_8787

 

Submit a Comment