Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Kwiecień 25, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Antiq Palace hotel & Spa – uroczy jak sama Ljubljana

Antiq Palace hotel & Spa – uroczy jak sama Ljubljana
stylish travellers

Mały hotel zlokalizowany w uroczym pałacyku. Za ciężkimi drzwiami, grubymi murami znajduje się dość minimalistyczne wnętrze. Do tego urokliwe podwórka – ogródki z meblami ogrodowymi oraz pałacowe wnętrza pokoi z ciężkimi drewnianymi meblami.

Antiq Palace Hotel & Spa  zlokalizowany w XVI wiecznej rezydencji pałacowej znajduje się w samym centrum stolicy Słowenii a jednak ma się wrażenie odosobnienia. Jest idealną oazą i miejscem relaksu zanim ruszymy, aby odkryć oddalone zaledwie o kilka minut knajpki i restauracyjki czekające na gości po obu stronach rzeki Lubljanki. Hotel jest członkiem Small Luxury Hotels of the World – na tej liście znajdziemy 520 kameralnych hoteli należących do osób prywatnych.

W hotelu znajduje się elegancki hol a także luksusowy bar, patio i wewnętrzne ogródki. Można podziwiać pnące się po starych murach rośliny, odczuwać chłód starych murów i relaksować się na miękkich kanapach i fotelach. 18 suite i butikowych pokoi gwarantuje kameralność miejsca.

 

 

Bardzo miłą porą dnia jest poranek i śniadanie – małe i większe stoliczki, możliwość spożycia posiłku na sofie – kilka pokoi dla tak niewielu gości sprawiają wrażenie, że czujemy się jak w prywatnej willi. Na śniadanie pełen wybór wraz z lokalnym szampanem, na gości czeka również poranna prasa.

 

Sama Ljubljana jest doskonałym pomysłem na weekend. Stolica Słowenii ma wszystkie uroki małego miasteczka, a także zalety bycia stolicą: świetne restauracje, bary z DJem grającym na zewnątrz, międzynarodowość (choć mieszkańcy podkreślają, że turyści najczęściej są przejazdem) oraz liczne wydarzenia kulturalne.

Więcej na temat Ljubljany: INTOcities: Ljubljana

 

Co nam się podoba:

Relaksująca atmosfera i cisza hotelowego wnętrza.

Patio i atrium pełne zieleni i pięknych ogrodowych mebli- podwórkowy klimat.

Dyskretna obsługa hotelu.

Mała siłownia dostępna dla gości.

Pałacowy wystrój w oszczędnym, monochromatycznym wydaniu.

Ukryta lokalizacja jednak w samym centrum miasta w pobliżu knajpek, deptaku.

 

Submit a Comment