Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Wrzesień 20, 2020

Scroll to top

Top

3 Comments

Biznes klasa

Biznes klasa

Zawsze łamałam sobie głowę nad tym jak ubrać się na podróż samolotem gdy w perspektywie po przylocie czekało mnie służbowe spotkanie. Oczywiście należy wyglądać elegancko i schludnie, ale jest także kilka dodatkowych rzeczy/czynników niezbędnych w podróży, których nauczyło mnie doświadczenie.


Podróż samolotem (jak każdym środkiem transportu) bywa nieprzewidywalna. Musisz liczyć się z opóźnieniami, przełożonym lotem, zagubionym bagażem lub innymi niespodziankami. Dlatego warto na uwadze mieć kilka podstawowych zasad.

Po pierwsze- wygoda. Nie zakładaj rzeczy zbyt dopasowanych i ze sztucznych tkanin. Nie ma nic gorszego niż za ciasna gumka w pasie czy za mocny ściągacz w skarpetach, a na dokładkę nieprzepuszczająca powietrza poliestrowa bluzka! Pamiętaj- nawet gdy jest ciepło zabierz ze sobą sweter, szal cokolwiek cieplejszego- klimatyzacja w samolocie bywa nieznośna.

Po drugie- jeśli wybierasz się w krótką podróż zabierz walizkę, która spełnia wymogi bagażu podręcznego. W ten sposób oszczędzisz sobie czekania na jej odbiór i unikniesz wątpliwej przyjemności wynikającej z zaginięcia bagażu.

Po trzecie- dodatkowe ubranie możesz zabrać na pokład w pokrowcu (jeśli nie chcesz aby się wygniotło). Wystarczy, że użyjesz plastikowych wieszaków.

Po czwarte- eleganckie buty nie muszą mieć 7 cm obcasów, a zdecydowanie wygodniej podróżuje się w butach na płaskiej podeszwie.

Po piąte- wychodzę z założenia, że podróż to nie targowisko próżności, więc w kwestii biżuterii stosuję umiar. Ładny zegarek w zupełności wystarczy. Nie ma nic bardziej irytującego niż zdejmowanie element po elemencie: pierścionków, wisiorków czy kolczyków podczas kontroli na lotniskach.
Duża, pojemna torba to element obowiązkowy. Zmieścisz w niej dodatkowe kosmetyki, zapasową bluzkę albo podstawowy zestaw do szycia.
Wysokich lotów.
G.

P.S
Ja zawsze pakuję do torby (tak na wszelki wypadek), agrafkę i chusteczki odplamiające 😉

Comments

  1. Etiam varius dui eget lorem elementum eget mattis sapien interdum. In hac habitasse platea dictumst. Morbi sed nisi est, vitae convallis nulla. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate vel, dapibus sit amet lectus. Etiam varius dui eget lorem elementum eget mattis sapien interdum. In hac habitasse platea dictumst. Morbi sed nisi est, vitae convallis nulla.

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate vel, dapibus sit amet lectus. Etiam varius dui eget lorem elementum eget mattis sapien interdum. In hac habitasse platea dictumst. Morbi sed nisi est, vitae convallis nulla.

  2. Etiam varius dui eget lorem elementum eget mattis sapien interdum. In hac habitasse platea dictumst.

Submit a Comment