Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 24, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

BUCKET LIST #7: dla rodzin z dziećmi

BUCKET LIST #7: dla rodzin z dziećmi
intopassion

Macie dzieci? Jeśli tak to wiecie pewnie doskonale, że wasze podróżowanie się nieco zmienia. Zwracacie uwagę na inne rzeczy niż jadąc w pojedynkę lub ze znajomymi. Nagle się okazuje, że pewne miejsca są bardziej sprzyjające na podróż z dzieciakiem, a inne mniej.

Ostatni odcinek naszej TRAVEL BUCKET LIST przygotowała Marta Siniło, mama ponad rocznego Henia, obecnie w oczekiwaniu na jego brata, który już niedługo pojawi się na świecie, zawodowo i prywatnie, nieustannie zwiedza świat z rodziną.

Projektantka i stylistka przez wiele lat związana z magazynami mody, aktualnie prowadzi bloga FashionSpy. 

www.fashionspy.pl, IG: martasinilo

marta

 

Najlepsze miejsca na rodzinną podróż:

SRI LANKA

Miejsce na świecie, gdzie białe dziecko budzi prawdziwą sensację. Lankijczycy wierzą, że kontakt z białym bobasem przyniesie im dobrobyt i szczęście. Nie zdziwmy się zatem, jeśli każdy będzie chciał pogłaskać naszą pociechę. Generalnie stosunek do dzieci jest bardzo ciepły i przyjazny, zatem jako rodzice znajdujemy się automatycznie w grupie osób uprzywilejowanych.

Sri Lanka to duża egzotyka, wiele hoteli i baz noclegowych nie dysponuje łóżeczkami dla maluchów, krzesełkami samochodowymi, czy specjalnymi udogodnieniami, ale poza tym wszyscy są bardzo pomocni. Trzeba tu także uważać na temperatury, komary no i ostre przyprawy. Dla najmłodszych można zamówić biały ryż, owoce, czy łagodną wersję roti. Dzieci będą z pewnością zachwycone temperaturą wody i wielkimi, pięknymi piaszczystymi plażami, często z łagodnym, bezpiecznym zejściem do wody.

 

rajiv-perera-784295-unsplash
 
sasha-set-533890-unsplash

 

 

KIOTO Japonia

Tu czas płynie zupełnie inaczej niż w Tokyo. Jest trochę taniej i z pewnością możemy liczyć na więcej przestrzeni w pokoju hotelowym. Polecam wynajęcie tradycyjnego drewnianego domu. Wiekowe, małe uliczki Kioto należą chyba do najbardziej malowniczych na świecie. Sprawdza się tu rower, na którym Japończycy nałogowo wożą swoje pociechy. Do zobaczenia jest wiele: piękne parki, świątynie, galerie. Okolice Kioto też są bardzo malownicze, wiec polecam jednodniowe wycieczki pociągiem.

oskar-vertetics-53043-unsplash
 
sorasak-252182-unsplash
 
 

Los Angeles Kalifornia

Olbrzymie miasto, przystosowane w zasadzie dla każdego. Sprawę ułatwia oczywiście przebywanie w obszarach familijnych, zamiast w posh restauracjach czy miejscach, gdzie ludzie raczej nie życzą sobie dzieci. Rozległe, bezpieczne plaże praktycznie zawsze mają dostęp do toalet i pryszniców. W LA wszędzie wjedziecie wózkiem, każda plaża, każde molo wyposażone jest w specjalne podjazdy i windy. Trzeba się raczej nastawić na wynajęcie samochodu, bo komunikacja miejska mimo usilnych starań dalej tu praktycznie nie istnieje. Jeśli chodzi o jedzenie to warto poszukać dobrych miejsc, które używają jakościowych i organicznych produktów.

matt-alaniz-115598-unsplash
 

ryan-waring-562438-unsplash

 
 

TAGHAZOUT Maroko

Surferska mekka nie tylko dla dorosłych. Super dogodne, tanie loty z Warszawy do Agadiru i w godzinę jesteśmy w Taghazout. W miasteczku jest wiele lokalnych sklepów i bazarki pełne zdrowych, niemodyfikowanych owoców i warzyw. Smak świeżo wyciśniętego soku z tamtejszych pomarańczy nie może się równać z żadnym innym! Środki czystości i inne potrzebne rzeczy dla maluchów lepiej zabrać ze sobą, bo tu mało kto słyszał o mokrych chusteczkach czy pieluchach z paczki. Plaże są piękne, ludzie przyjaźni. Wieczory bywają chłodne, więc polecam czapki i puchowe kurtki, ale powietrze jest rześkie i śpi się wyśmienicie. W dzień są upały i gorące, mocno opalające słońce. Warto powłóczyć się małymi uliczkami, które obfitują w bazary z egzotycznymi pamiątkami – koce, poduszki czy ceramikę można kupić naprawdę niedrogo.

 

louis-hansel-1075925-unsplash
 

philipp-klausner-574286-unsplash
 
 

PENICHE Portugalia

Urokliwe miasteczko w Portugalii, z najpyszniejszą kawą i ciastkami w okolicy. Genialna opcja dla kogoś, kto kocha wodę, fale, a nie znosi upałów. Lekki wiatr przynosi powiew świeżości. Maleńkie, malownicze miasteczko na cyplu jest otoczone z obu stron plażami. Masa tu szkółek surferskich, boisk do siatkówki i innych atrakcji dla całej rodziny. To idealna miejscówka, by się wychillować czy trochę zwolnić. Pyszne jedzenie za przystępne pieniądze, można się wybrać na długie spacery podziwiając malownicze urwiska i klify. Fotogeniczne miejsce, przyjazne w nawiązywaniu relacji. Co roku przylatują tu rodziny surferskie wraz z dziećmi z całej Europy.

lachlan-cruickshank-731391-unsplash
 
mario-vassiliades-45634-unsplash
 
 

Wesprzyj nas na patronite.pl/intopassion – zostań patronem naszej gazety STYLISH PAPER, bloga intopassion i kanału na Youtube o tej samej nazwie. Wpłacając 5 złotych miesięcznie (tak, można jednorazowo) nam pozwalasz się rozwijać, a od nas otrzymujesz STYLISH PAPER w wersji elektronicznej w podziękowaniu. Sprawdź inne progi i nagrody.

Śledź nas także na FB: intopassion i IG: into_passion

Submit a Comment