Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Kwiecień 25, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

BUCKET LIST #6: INSTA places

BUCKET LIST #6: INSTA places
intopassion

Od zawsze marzyłam o podróżach, więc będąc w księgarniach, przeglądałam zawsze przewod- niki po różnych miejscach. Teraz wszystkie inspiracje i miejsca, które chciałabym odwiedzić, podpowiada mi Instagram. To moja kopalnia wiedzy podróżniczej.

 

ASH PLUM PLUM, Instagram i YouTube: ashplumplum

 

POSITANO Włochy

Włoska miejscowość, która rocznie odwiedzana jest przez tysiące blogerów z całego świata. Nie bez powodu okrzyknięta jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Europie. Wznoszące się wzgórza z kolorową architekturą tworzą perfekcyjne tło do każdej sesji zdjęciowej. Najpopularniejszym miejscem są równo ułożone leżaki oraz jednokolorowe parasole słoneczne. Całość tworzy magiczny klimat. Najlepszą porą na przyjazd do Positano jest wczesna wiosna oraz jesień do połowy listopada, ponieważ wtedy będzie ciepło i słonecznie.

sander-crombach-722287-unsplash

 

 

SANTORINI Grecja

Co druga dziewczyna marzy o ślubie w tym magicznym miejscu. Grecka biało-niebieska architektura jest idealnym tłem na wszystkie okazje. Podobno można zobaczyć tutaj najpiękniejszy na świecie zachód słońca. Romantyczna kolacja z przepysznym jedzeniem w takich okolicznościach to fotograficzne marzenie niejednej blogerki. Dodatkowym plusem są zabytki, małe miasteczka oraz wioski i plaże. Zdecydowanie nie można się tam nudzić, a wypoczynek to sama przyjemność. Warto odwiedzić miasto Oia, która przyciąga wielu turystów.

tom-grimbert-661520-unsplash

 

 

HAWANA Kuba

Zdecydowanie niepowtarzalne miejsce, które zatrzymało się w czasie ponad 30 lat temu. To tutaj znajdziemy świetnie zachowane stare auta i budynki, które wyglądają jak tło filmu sprzed kilkudziesięciu lat. Na ulicach panuje spokój i nikt nigdzie się nie spieszy. Warto przespać się w domach kubańskich, żeby poczuć dokładnie klimat tego miejsca. Miałam okazję być na Kubie kilka lat temu i do dzisiaj nie przebiło jej żadne inne miejsce, w którym byłam. To wszystko trzeba poczuć i zobaczyć na własne oczy.

augustin-de-montesquiou-346174-unsplash

 

 

TULUM Meksyk

Meksykańskie miasto, które różni się od pozostałych. Położone jest na klifie, dzięki któremu widoki zapierają dech w piersiach. Moda na to miejsce pojawiła się po kilku pięknych publikacjach na Instagramie. To niemała gratka dla fanów architektury i kultury Majów. Rajskie plaże i błogi odpoczynek – gwarantowane. Dodatkowym plusem jest przepyszne jedzenie, które umili każdemu pobyt. Jeżeli oglądaliście film Błękitna laguna, to w tym miejscu możecie poczuć się bardzo podobnie. Hotele pokojowe często oferują wannę na tarasie, pokoje w formie szałasu i łazienki pod otwartym niebem. Oczywiście nie zabraknie bajecznych miejsc, które świetnie sprawdzą się na sesje zdjęciowe.

spencer-watson-330673-unsplash

 

 

ARUBA, Karaiby

Kiedy kilka lat temu na Instagramie zobaczyłam rajską plażę z różowiutkimi flamingami, nie mogłam uwierzyć, że takie miejsce istnieje. Od razu klikając w odpowiedni hashtag, zaczęłam szukać innych publikacji. Wyspa ma powierzchnię ok. 180 km i położona jest na Morzu Karaibskim. Biały piasek, palmy w tle, turkusowa woda w połączeniu z flamingami, które spacerują po plaży, to idealne miejsce dla osób, które cenią sobie estetykę i piękne miejsca. Wyruszając w głąb wyspy, znajdziemy równie Instagramowe restauracje ze smacznym jedzeniem. Mówi się o tym miejscu: „Szczęście ma na imię Aruba”, ale patrząc na zdjęcia, czy ktoś w ogóle próbowałby zaprzeczać? Atrakcją turystyczną są liczne festiwale, które praktycznie trwają przez cały rok. Kolejnym miejscem wartym uwagi są farmy motyli oraz stolica – Oranjestad, która charakteryzuje się kolorowymi budowlami. Deszcz nie pada tutaj prawie nigdy, a średnia roczna temperatura wynosi 30 stopni! Jest to terytorium przynależne do Holandii, co widać po architekturze i kuchni tego miejsca.

visit-renaissance-island zdj. beachesofaruba.com

Submit a Comment