Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 18, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

INTOinternet czyli najciekawsze w sieci no6

INTOinternet czyli najciekawsze w sieci no6
Paulina Grabara

Kolejny wielki aktor – Robin Wiliams nie żyje. W New Yorkerze przeczytamy świetny tekst o aktorze, który tak wiele dał nam ze swojego życia. Muzyka i moda – związek Madonny z duetem Dolce & Gabbana to nie tylko świetne kampanie, ale oryginalne kostiumy na trasę koncertową oraz kolekcja okularów. Dla fanów designu i użyteczności – niezbędnik podróżnika na Wallpaper. Do tego streetstyle podczas fashion weeku w Kopenhadze oraz najoryginalniejsze lokalizacje restauracji.

 

Oto najciekawsze artykuły, które znaleźliśmy w sieci w ostatnim tygodniu:

1. Postscriptum: Robin Wiliams

Dziennikarz New Yorkera fenomenalnie przedstawia sylwetkę zmarłego aktora. W tekście zobaczymy najbardziej żywego człowieka – z krwi i kości. Podróż po rolach Wiliamsa sprawia, że nie tylko mamy ochotę wrócić do takich klasyków jak ‚Stowarzyszenie Umarłych Poetów’ czy ‚Good Morning Vietenam, ale także poczuć ciepło nani Doubtfire. Wspaniałe uwagi o z pozoru małych rzeczach, które tworzą człowieka wybitnym – czy w kontekście artysty – zapamiętywanym i ponadprzeciętnym. Świetny dziennikarsko tekst pokazuje że można napisać odkrywczo o tym, o czym wszyscy wiemy, o rolach, które wszyscy znamy, sensację i dywagacje nad uzależnieniami aktora pozostawiając innym tytułom.

Czytaj: Postscript: Robin Williams, 1951-2014

 

 

2. Niezbędne w podróży: 10 towarzyszy życia w drodze

Na stronach wallpaper – promującego sztukę i oryginalny design magazynu w sekcji travel znajdziemy niezbędnik podróżnika. Nasze typy? Zestaw do manicuru, który stanowi problem podczas kontroli bezpieczeństwa – autorka tekstu proponuje 4 elementowy set z teflonu Czech & Speake. Zachwyciła nas także współpraca nagrodzonego gwiazdką Michelin szefa kuchni Yannicka Alleno oraz producenta luksusowych bagaży – firmy Maison Moynat, którzy stworzyli mobilny kufer idealny do przygotowania śniadania dla dwojga w hotelowym pokoju czy nad basenem.

Czytaj: Travel essentials: 10 companions for life on the move

 

 

3. Street Style: Fashion Week w Kopenhadze

Na swojej stronie internetowej magazyn GQ prezentuje zdjęcia mody ulicznej z Kopenhagi: stolica Danii obok świetnego jedzenia, cenionych mebli i designu to idealne miejsce do obserwacji mody – szczególnie podczas fashion weeku. Focus na modę męską, ale na zdjęciach zobaczymy też świetnie ubrane kobiety.

Czytaj: Street style: Copenhagen Fashion Week

 

 

4. Restauracje w nieoczekiwanych miejscach

Serwowane w restauracji jedzenie jest najważniejsze, ale przyznajmy się, że lokalizacja też jest bardzo ważna. I często to ona obok sposobu serwowania potrawy i jej smaku robi wielkie wrażenie. Conde Nast Traveler prezentuje najbardziej oryginalne restauracje – jedne z sufitem – akwarium, co oznacza ławice ryb przepływających ponad naszą głową (kto wie czy nie są serwowane na talerzu), inne w szklarni czy na zboczu klifu. Nam najbardziej przypadła do gustu restauracja na odwiedzanej przez nas tajskiej wyspie Koh Kood – bambusowe kapsuły ze stolikiem i miękkimi poduchami umieszczone są na drzewach. Tajska kuchnia i piękna tropikalna natura to naszym zdaniem najlepsze połączenie.

Czytaj: Restaurants in cool and unexpected places

 

 

5. Madonna and Dolce & Gabbana best moments

Gwiazda muzyki POP skończyła w tym roku 55lat – z tej okazji na swide.com pojawiła się historia jej współpracy z włoskimi projektantami. Od t-shirtu ‚Italians do it better’ przez wspólnie projektowane stroje na scenę, kostiumy na gale czy zdjęcia kampanii, w której Madonna została sfotografowana przez Stevena Kleina. Dzieckiem tej relacji była linia okularów MDG. Nam najbardziej podobają się kostiumy zaprojektowane na trasę Girlie Show tour oraz Madonna w kampanii ss10.

Czytaj: Best Madonna and Dolce and Gabbana moments

 

 

Zobacz również poprzednie podsumowanie tygodnia INTOinternet czyli najciekawsze w sieci no1 oraz no2, no3, no4 i no5.

 

Submit a Comment