Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 19, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

INTOinternet czyli najciekawsze w sieci no7

INTOinternet czyli najciekawsze w sieci no7
Paulina Grabara

Czy armia w Ugandzie ma szansę aby wykorzystać konkurs piękności do walki z głodem i ubóstwem? Ich bin ein Berliner – czyli jak nie zachowywać się jak turysta w Berlinie. Do tego włoskie smaki czyli regiony i ich tradycyjne potrawy. Do tego badania, które wskazują, że bałagan jest skorelowany z kreatywnym myśleniem. I Warszawa – jej knajpki i sklepy w The Guardian.

 

Oto najciekawsze artykuły, które znaleźliśmy w sieci w ostatnim tygodniu:

1. Armia przejmuje konkurs piękności Miss Uganda

BBC podaje, że ugandyjska armia planuje przejęcie konkursu piękności. Doradca prezydenta ds. wojskowych tłumaczy, że chodzi o przyciągnięcie młodych do sektora rolniczego. Jak twierdzi ma to pomóc w kwestii głodu i ubóstwa. Armia jest także w trakcie przejęcia kontroli nad planem produkcji rolnej. Pojawia się tylko pytanie w jaki sposób konkurs ma być wykorzystany do promowania pracy w sektorze rolnym.

Czytaj: Army takes over Miss Uganda beauty contest

 

 

2. Warsaw City Guide: Dzień w Śródmieściu

The Guardian o sercu stolicy czyli najlepsze kawiarnie, restauracje i sklepy. Przewodnik sugeruje śniadanie w Vincencie na Nowym Świecie, wycieczkę do Muzeum Narodowego (w którym można zapoznać się z polską sztuką ale także podziwiać międzynarodową kolekcję), oraz spacer wzdłuż Alei Ujazdowskich. Chwalony jest Plac Trzech Krzyży i Park Ujazdowski. Na lunch – wybrano Flaming & Co, a na zakupy Mokotowską, gdzie znaleźć można wiele butików i sklepów z designem. Na odpoczynek i przyjrzenie się polskiej ulicy idealna wydaje się Poznańska – wśród licznych barów The Guardian sugeruje Beirut.

Czytaj: A day in Śródmieście

 

 

3. Psychologia zabałaganionego pokoju

Dlaczego najbardziej kreatywni ludzi rozkwitają w nieładzie? Całe nasze życie byliśmy uczeni, że organizacja to podstawa sukcesu. Ostatnie badania przeprowadzone przez University of Minnesota okazują, że pokój pełen bałaganu sprzyja kreatywności i powiązany jest z kreatywnym myśleniem, które to rozumiane jest jako myślenie niestandardowe. W tekście na elite daily znajdziemy przykłady wielkich osobowości oraz świetny cytat Einsteina: ‚jeśli biurko pełne nieładu oznacza umysł pełen nieładu to co oznacza puste biurko?’.

Czytaj: Behind messy rooms

 

 

4. Jak nie wyglądać jak turysta w Berlinie

CN Traveler o jednym z naszych ulubionych miast. ‚Ich bin ein Berliner’ – czyli jak się zachowywać, aby zdanie to stało się wiarygodne. Wskazówki? Odłóż mapę i pozwól sobie zgubić się w mieście – daj się zaskoczyć różnorodnością i odmiennością dzielnic. Korzystaj z transportu publicznego, ale pamiętaj, że Berlin to miasto przyjazne rowerom. Praktyczne a nie piękne – to cecha napędzająca wybór stroju przez Berlińczyków, dlatego latem wielu mieszkańców przemierza miasto w japonkach i szortach. Przeczytaj i odpowiedz sobie na pytanie ‚Bist du ein Berliner?’.

Czytaj: How not to look like a tourist in Berlin

 

 

5. Najlepsze włoskie dania z każdego regionu

Włoska kuchnia to klasyka a najlepsze potrawy z każdego regionu to wspaniała inspiracja dla wszystkich miłośników jedzenia. Wspaniałe zdjęcia regionów i potraw: Piemont i Vitello Tonnato, Emilia Romagna i lasagna, Toskania i Bistecca fiorentina czy Lazio i Carbonara. Naszym zdaniem najbardziej ‚włoski’ region to Kampania: Parmigiana di melanzane, Pizza i Gnocchi alla sorrentina absolutnie definiują naszą wizję włoskiej kuchni. A teraz albo w drogę do Włoch, albo do kuchni zainspirowani smakami.

Czytaj: Best Italian dishes from each region

 

 

Zobacz również poprzednie podsumowania tygodnia.

 

Submit a Comment