Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 18, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

INTOinternet czyli najciekawsze w sieci no8

INTOinternet czyli najciekawsze w sieci no8
Paulina Grabara

Świetny tekst o konflikcie izraelsko – palestyńskim – o roli mediów i o tym kogo obchodzi jak świat źle zrozumie wiadomości o Izraelu. Pozbawiona korony, pochodząca z Birmy 18-letnia królowa piękności, zgodnie z doniesieniami Bangkok Post ucieka z wartą ponad 100 000 dolarów tiarą Swarovskiego. Do tego przygotowane przez The Converteur praktyczne porady co zrobić aby rzeczy w podróży wyglądały jak właśnie wyjęte z szafy.

 

Oto najciekawsze artykuły, które znaleźliśmy w sieci w ostatnim tygodniu:

1. 5 sposobów na zatrzymanie świeżości ubrania podczas podróży

Napisany przez The Coveteur tekst, opublikowany na CN Traveler, zawiera proste i praktyczne porady w oparciu o doświadczenie kursowania między lotniskiem a hotelem. Więc co zrobić aby nasze rzeczy wyglądały jak właśnie wyjęte z szafy? Buty zawsze należy pakować w worki na kusz- większość luksusowych marek takie worki daje przy zakupie, ale można je też zakupić osobno. Kolejny punkt to żelazko – najlepiej podróżne, pomogą poradzić sobie z jedwabnymi koszulami. Nasza ulubiona rada – roluj nie zginaj. Pozwala to także zaoszczędzić miejsce w bagażu.

Czytaj: Tips for keeping clothes fresh while traveling

 

 

2.

14 powodów dlaczego jesteś cały czas zmęczony

Złe nawyki, które pozbawiają nas energii? Zmęczenie to nie tylko brak snu. Na stronach TIME.com znaleźliśmy kilka naszych przyzwyczajeń. Po pierwsze pominięcie ćwiczeń fizycznych, aby zaoszczędzić energię działa przeciwko nam. Po drugie ważny jest poziom żelaza – zbyt niski prowadzi między innymi do osłabienia czy braku koncentracji. Kolejni zabójcy energii: robienie z igły widły, perfekcjonizm czy picie kieliszka czy dwóch wina przed pójściem do łóżka – trawienie alkoholu powoduje, że gorzej śpimy, więc warto skończyć pić 3 godziny przed snem.

Czytaj: Bad habits drain energy

 

 

3.

IZRAEL – były korespondent AP wyjaśnia…

Bardzo trafne, smutne spojrzenie na sprawę izraelsko – palestyńską. Autor zwraca uwagę na kilka istotnych kwestii,w tym na reagowanie świata nie na faktyczne wydarzenia w kraju, ale na opis tych wydarzeń przez organizacje przekazujące wydarzenia. Liczba korespondentów w Izraelu jest bardzo wysoka, co oznacza, że nawet gdy się niewiele dzieje ilość relacji medialnych nadaje mu duże znaczenie, zachowując się jakby był prawie najważniejszą sprawą na ziemi. Poza tym w opowieści o konflikcie ważny jest tylko Izrael – jego działania są obszernie opisywane i krytykowane. Doskonały tekst tłumaczący nie tylko ten konflikt, ale generalnie działania mediów.

Czytaj: Były korespondent Associated Press wyjaśnia…

 

 

4.

Birmańska królowa piękności ucieka z koroną

Pozbawiona korony Miss Azji i Pacyfiku uciekła z szacowaną na 100 000 do 200 000 dolarów tiarą Swarovskiego. 18-latka powodowała problemy i dodatkowe koszty dla organizatorów od samego początku, wyrażając brak szacunku dla sponsorów i fanów, dzięki którym zwyciężyła w konkursie – donosi Bangkok Post. Organizatorzy postanowili zmienić jej wygląd, zaraz po przybyciu wysyłając ją do szpitala na operację piersi.

Czytaj: Teen queen flees with crown

 

 

5.

Najpiękniejsze wnętrza kawiarni, barów i restauracji

Vogue Living Australia stworzył galerię najpiękniejszych wnętrz roku, w których jemy i pijemy. Czy coś je łączy? Sporo dużych drewnianych stołów, zabawa fakturami i materiałami. Warto zwrócić uwagę na różnorodność oświetlenia. Nasze typy to meksykańska restauracja w Melbourne Fonda Flinders Lane, restauracja, bar, piekarnia A Baker w Canberra oraz restauracje Bread in Common czy Cho Cho San. Generalnie piękny album z wnętrzami. Warto zajrzeć.

Czytaj: The best cafe bar and restaurant – interiors of the year

Czytaj: Best Italian dishes from each region

 

 

Zobacz również poprzednie podsumowania tygodnia.

 

Submit a Comment