Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 15, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Jesień z dzieckiem wg bloga Lilylife.pl

Jesień z dzieckiem wg bloga Lilylife.pl
intopassion

 Jesień to pora roku podczas której dużo trudniej zaplanować wolny czas najmłodszym. Deszczowa pogoda, niska temperatura nie pomaga podczas planowania aktywności naszym dzieciom. Asia, mama czteroletniej Lily  z bloga lilylife.pl zdradza nam kilka propozycji,  jak i gdzie spędzić czas z najmłodszymi w Warszawie i nie tylko. Opowiada jak zaangażować dzieci w świąteczne przygotowania, aby wspólnie je tworzyły.

JESIEŃ DLA RODZICÓW, GDZIE PÓJŚĆ PODCZAS BRZYDKIEJ POGODY

Jesień to szczególny czas. Większość osób powie, że to idealny moment na kubek gorącej herbaty i książkę w łóżku. Dla mnie jesień to czas kiedy szczególnie powinniśmy zadbać o aktywność naszą i naszych pociech. Warto więc wykorzystać każdą okazję do wyjścia z domu, nawet gdy pada deszcz. Przecież spacer w deszczu też może być fascynujący, szczególnie dla najmłodszych. Prawdą  jednak jest, że jesienna aura wymaga od nas szczególnego przygotowania. Planując spacery powinniśmy zaopatrzyć się na pewno w kalosze, parasole i płaszcze przeciwdeszczowe. Jesień to doskonała pora roku na krótkie wycieczki. Pomimo tego, że wielu z nas narzeka na zimno i krótsze dni, my potrafimy dostrzec piękno i cieszyć się z uroków jesieni. Dlatego nie siedzimy w domu, tylko wychodzimy na spacery do parku, lasu, czy ogrodu botanicznego. Idealny czas na naukę przyrody 😉 A gdy pogoda naprawdę nas nie rozpieszcza, wybieramy wycieczki do teatru, muzeum, czy fajnych klubokawiarni.

 

MUST BE W WARSZAWIE NA WYPAD Z DZIECKIEM

Miejsc w Warszawie, które lubimy i odwiedzamy jest naprawdę wiele. Mamy też w planach dużo miejsc odkryć jeszcze tej jesieni. Z czystym sumieniem mogę polecić Muzeum Etnograficzne (http://www.ethnomuseum.pl), Teatr małego widza (www.teatrmalegowidza.pl), Służewski Dom Kultury ul. Bacha 15, czy chociażby Łazienki Królewskie, które jesienią są szczególnie piękne. Takich miejsc jest bardzo dużo. Naprawdę nie potrzeba zbyt wiele, by zorganizować czas potomstwu. Wystarczy odrobina wolnego czasu i chęci. Dla dziecka nie ważne jest, gdzie… ważne, że razem.

 

 

ŚWIĘTA Z MALUCHEM

Gotowanie! Pierwsze, co mi przyszło do głowy. Dziecko ma super zabawę, a przy okazji można połączyć przyjemne z pożytecznym. Ważne jest jednak, aby pamiętać o bezpieczeństwie. Dzieci mogą pomóc również w przygotowywaniu ozdób świątecznych, mogą ubierać z nami choinkę, pomoc przy sprzątaniu też im nieźle wychodzi. Dzieci mają w sobie dużo zapału. Ja z moją czterolatką robię wszystko i nie widzę w tym nic złego. Wszystko się da. Czasem po prostu trochę wolniej nam idzie, ale idzie. 😉

 

PLANY NA SYLWESTRA

Mam dwa pomysły na Sylwestra z dzieckiem. Pierwszy pomysł, to wspólny wyjazd (najlepiej) w góry. A drugi to zorganizowanie kinder party, czyli zaprosić znajomych z dziećmi i bawić się do 24:00 :)

PLANY NA NAJBLIŻSZY WEEKEND

Najbliższy weekend ma być słoneczny, więc wygra hulajnoga i Park Skaryszewski.  Ot taki zwykły, rodzinny wypad do parku. :)

 

Submit a Comment