Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 24, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Klub Filmowy w Jasiu & Małgosi

Klub Filmowy w Jasiu & Małgosi
WARSAW state of mind

Już dzisiaj klubokawiarnia Jaś & Małgosia otwiera klub filmowy. Pokazy filmowe odbywać się będą co tydzień. To świetna okazja do obejrzenia filmów za grosze!

5 rozbitych kamer

Palestyński rolnik i współtwórca filmu, za pomocą pięciu kamer (niszczonych w trakcie zamieszek) dokumentuje różne oblicza walki jego wioski z izraelską opresją. Film to też interesujący obraz żydowsko-palestyńskiego konfliktu.

3.03, godz. 19:00

 

Wiedźma wojny

Nominowany do Oscara film, opowiadający historię dziewczynki, która z niewinnego dziecka została zmuszona do przemiany w żołnierza. Film jest również pozbawioną sentymentalizmu opowieścią o nadziei i silnej woli przetrwania, które w sytuacjach ekstremalnych jest w stanie odnaleźć w sobie człowiek.

10.03, godz. 19:00

 

W kręgu miłości

Film jest historią wielkiej miłości pomiędzy Didierem – liderem muzycznej kapeli a Elise – właścicielką studia tatuażu; pary, którą los wystawia na ciężką próbę. Kiedy ich kilkuletnia córka Maybelle zapada na poważną chorobę, uczucie poddane zostaje poważnej próbie. Czy uda im się pokonać przeznaczenie?

17.03, godz. 19:00 

 

 

Yes-Meni naprawiają świat

Dokument z kilkunastomiesięcznej „partyzantki” uprawianej przez twórców filmu. „Czy można naprawić dzisiejszy świat?” i „Dokąd chciwość zaprowadzi ludzi?” – pytają i szukają odpowiedzi wcielając się w różne role. Świadomi roli mediów na różne sposoby przyciągają ich uwagę zyskując tym samym rozgłos dla kolejnych spraw.

24.03, godz. 19:00 

 

 

Alpy

Pielęgniarka, sanitariusz, gimnastyczka i jej trener tworzą grupę, która świadczy wyjątkowe usługi. Za pieniądze zastępują zmarłych ludzi, ucząc się ich zachowań i ról, które kiedyś odgrywali. Wynajęci przez rodzinę, krewnych lub kolegów zmarłych starają się jak najlepiej zapełnić pustkę po tych, którzy odeszli. Pewnego dnia sytuacja wymyka się jednak spod kontroli…

31.03, godz. 19:00  

 

Prowadzenie: krytyczka filmowa Magda Maksimiuk

Bilety: 7 zł

Submit a Comment