Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Kwiecień 25, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

#kobiecamoc

#kobiecamoc
Paulina Grabara

Bohaterkami kampanii Solo Femme są piękne i silne kobiety, które znalazły własny sposób na wyrażanie kobiecości: Karolina Ościk/Cajmel, Izabela Bełz-Kaczmarek/livinglife oraz Maria Głowacka, stylistka i modelka XL. Każda z nich realizuje swoje pasje, spełnia się w różnych rolach i odważnie prezentuje swoją autentyczność.

Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Marią Głowacką.

Z kodem stylish_paper czeka na Was 35% zniżki na wszystkie modele Solo Femme aż do 31 grudnia.

 

Bądź na bieżąco: FB intopassion, IG into_passion Stań się częścią STYLISH PAPER i intopassion – wesprzyj projekt na patronite.pl/intopassion i otrzymaj nowy, jesienny numer STYLISH PAPER.

marysia_wybrane

 

Jak się czujesz jako kobieta?

Czuję się bardzo silna i spełniona, chociaż ostatnie wydarzenia w naszym kraju podcinają mi skrzydła. Ale wiem, że My, Kobiety, damy radę i w końcu wszystko zmieni się na lepsze!

 

Czy będąc nastolatką miałaś wizję siebie jako silnej kobiety, która pokona wszelkie przeciwności losu?

Od najmłodszych lat czułam w sobie niezmierzone pokłady siły, a wieloletnie treningi szermiercze tylko to spotęgowały i wyzwoliły energię.

 

Jakie „super moce” posiada według Ciebie każda kobieta?

Anielska cierpliwość i wykonywanie wielu zadań jednocześnie. Jesteśmy bardzo empatyczne i uczuciowe, tym zdobywamy sobie sprzymierzeńców!

 

Czym jest dla Ciebie „własny styl”?

Styl to nie tylko wiedza, jak łączyć dodatki z ubraniami, jakie trendy obowiązują w nadchodzącym sezonie czy też znajomość marek i projektantów. To coś więcej: świadomość siebie, dobre samopoczucie, wewnętrzny spokój i radość emanująca na zewnątrz. Jest to przecież część stylu naszego życia. Styl to zewnętrzne wyrażenie tego, czym jesteśmy w naszym wnętrzu. Styl wyraża naszą wrażliwość, poczucie estetyki, stan emocjonalny, aspiracje, wykonywany zawód, status społeczny, wiek itd…

 

Jak styl kobiety wpływa na jej pewność siebie?

Pewność siebie to stan, w którym czujesz się dobrze we własnej skórze. I akceptujesz siebie wraz z całym zestawem niedoskonałości. Można sobie w tym pomóc nosząc stroje, w których czujesz się dobrze, bo ubranie jest jak druga skóra.

 

Jak Twój styl opisuje Twoje wnętrze? Czy wyrażasz nim swoją niezależność i siłę?

Myślę, że po trochu tak. Chodź od czasów podstawówki kocham chodzić w dżinsach, bluzie z kapturem i adidasach. To zostało mi do dziś. Kocham ten styl. Nie zgadzam się z tym, że nie powinnam się tak ubierać, bo mam tyle lat, ile mam. Jestem uśmiechniętą, szaloną osobą, ale jednocześnie poważną i odpowiedzialną.

 

Czy uważasz się za inspirację dla innych kobiet?

Nie posiadam takich sygnałów z zewnątrz, a tak na poważnie myślę, że wszystkie dla siebie powinniśmy być inspiracją.

 

Jakie buty z kolekcji Solo Femme najbardziej pasują do Twojej osobowości?

Zakochałam się w mega kobiecych czółenkach LORENA i botkach ARMANDA. Bardzo do mnie pasują. Czółenka będę nosić na specjalne okazje, botki na co dzień. Podkreślają moją miłość do wygody.

 

Screen Shot 2020-12-09 at 15.55.37

 

Dlaczego detale w stylizacji są tak ważne?

Obserwując ulice coraz częściej można zauważyć trend na indywidualność, potrzebę wyróżnienia się i zakomunikowania własnego „ja”. Ja w tłumie wyróżniam się posturą. Ale tak na poważnie to bardzo lubię efektowne kolczyki, torby i buty! To są moje ulubione detale! To jest to, co mnie wyróżnia.

 

Czy moda może „wyleczyć” kobiety z kompleksów?

Oczywiście! Ale polecam się w ogóle nimi nie przejmować. Mi dojście do tego zajęło kilka lat… nie warto się przejmować opinią innych. To jest nic nie warte. Baw się modą. Ona po to jest!

 

Jak można przełamać stereotypy/poglądy modą?

Stereotypy opierają się na niepełnej wiedzy lub fałszywych przekonaniach. Część poglądów przyswajamy bez zastanowienia, ponieważ od dzieciństwa nam je powtarzano lub są dostatecznie mocno utrwalone przez tradycję.

Przez kilka lat byłam modelką XL i doskonale wiem, że każda kobieta tego rozmiaru może ubrać się dobrze nie wydając dużej kwoty pieniędzy. Stereotyp krążący o kobietach o większych rozmiarach łatwo przełamać używając odpowiednich technik ubierania się.

 

Maria Głowacka w Solo Femme

image00031

 

Izabela Bełz-Kaczmarek, Livinglife

Sesja Izabela Kaczmarek [09.09.2020r.]_A_L0050

 

Karolina Ościk, Cajmel w Solo Femme

original

Submit a Comment