Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 17, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Książki z Rzymem w tle

Książki z Rzymem w tle
Anna Matyjewicz

W tym tygodniu przenosimy się do pięknego Rzymu, tym razem w literaturze i prezentujemy nasze ulubione pozycje.

Rzymianka, Alberto Moravia

Akcja książki toczy rozgrywa się w Rzymie. Adriana jest młodą kobietą. Wychowana została przez matkę, która przeżyła całe swoje dorosłe życie w przekonaniu, że nawet jeżeli miała kiedyś szansę na szczęśliwe i dostatnie życie, straciła ją przez ciążę i małżeństwo z ojcem Adriany. Teraz chce by córka nie powtórzyła jej losu i nie utrzymywała się tak jak ona z bieliźniarstwa, ale została kurtyzaną.

Rzymska przygoda, Nicy Pellegrino 

Dlaczego warto przeczytać tę książkę? Rzymska przygoda to przede wszystkim piękny opis Rzymu. Brukowane ulice, klimatyczne restauracje. To historia młodej dziewczyny która która w pewnym momencie zmienia się prawie wszystko w swoim życiu.

Spisek, Robert Harris

Powieść historyczna o starożytnym Rzymie napisana w konwencji thrillera. Opowiada o ciemnych stronach polityki Rzymu, o intrygach, zdradach i nietrwałych sojuszach. Z historii tej, obejmującej okres działalności Cycerona jako konsula senatu od dnia jego elekcji aż po czas wygnania, wyłania się obraz człowieka, który, choć znany jako genialny polityk i filozof, jest również zręcznym manipulatorem i bezwstydnym intrygantem.

 

Moje rzymskie wakacje, Kristin Harmel

Lekka i przyjemna, romantyczna opowieść. Rozsądna Cat wraca do Włoch, by odnaleźć młodzieńczą miłość. Jednak sprawy przybierają niespodziewany obrót. W pewnym momencie poznaje chłopaka który prowadzi ją przez Wieczne Miasto śladami księżniczki Anny, bohaterki Rzymskich wakacji, filmowego romansu z Audrey Hepburn.

 

 

 

 Rodzina Borgiów, Mario Puzo

Jedna z powieści znanego pisarza Mario Puzo. Historia zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami na przełomie XV i XVI wieku opisuje życie papieża Aleksandra VI. Powieść o rodzinnych sekretach i rozterkach papieża, moralności i wierze, szybko zyskała wielu wielbicieli i doczekała się adaptacji telewizyjnej. 

 

 

 

Submit a Comment