Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 20, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Kuchnia hiszpańska w Warszawie

Kuchnia hiszpańska w Warszawie
WARSAW state of mind

Tapas, paella, gazpacho, hiszpańska tortilla. Kto nie zna tych smaków? Nie musimy przemierzać Hiszpanii aby móc skosztować tych potraw, bo Warszawa po brzegi wypełniona jest hiszpańskimi smakami. Mamy swoje ulubione typy.

JAMON

Jamon powstał z miłości do hiszpańskich smaków. To projekt dwóch przyjaciół, zafascynowanych Hiszpanią, bywalców licznych lokali w wielu miastach Europy, serwujących hiszpańską kuchnię. Cały lokal został utrzymany w stylu andaluzyjskim. W menu znajdziemy szeroki wybór tapas, potrawy mięsne takie jak paella z Walencji, ryby i owoce morza – karmelizowany czarny dorsz z chipsami ziemniaczanymi i kiełkami i hiszpańskie desery! Jest pysznie.

Wierzbowa 9

 

 

Tapas Gastrobar

Na hiszpańskie przekąski warto wybrać się do Tapad Gastrobar. Właścicielem lokalu jest Hiszpan, który postanowił przenieść kawałek Hiszpanii do Polski. W tle leci hiszpańska muzyka a na talerzach króluję aromatyczne tapas. W menu znajdziemy słynne chorizo, patatas bravas, czy croquetas!

Grzybowska 63

 

La Vina

Tu znajdziemy hiszpańskie tapas i wino w najlepszej odsłonie. Miłośnicy tych smaków będą mieli okazję skosztować tu mariscos czyli owoców morza, słynnej paelli, tortilli, patatas bravas i wiele innych. Do tego szeroki wybór win z winnic Kastylii Leon i regionu Rioja. Przystanek obowiązkowy dla wielbicieli tapas!

Tarczyńska 1

 

Restauracja SECADO

Przytulne wnętrze i pyszne jedzenie. Secado powstało z miłości do południowych smaków. W menu króluje kuchnia międzynarodowa, w której oczywiście znajdziemy hiszpańskie przekąski: smażone papryczki jalapeno, hiszpańskie wędliny i tortille. Polecamy.

Marszałkowska 66

 

Sol y Sombra

To miejsce tworzą ludzie z pasją do kuchni hiszpańskiej.Pyszna, aromatyczna kuchnia, hiszpańska muzyka na żywo i ludzie tworzą niesamowity klimat tego miejsca. Skosztować tu można różnorodnych tapas: oliwki, marynowane rybki, czy talerz wędlin i sera Manchego. Oprócz tego hiszpańskie kanapki z polędwiczką i pieczoną papryką albo z chorizo i paellą!

Grzybowska 2/16

 

Ole! Tapas Steak Restaurant

Hiszpania w samym sercu Warszawy! Ole! Tapas Steak Restaurant rozpieszcza nas różnorodnymi daniami. W karcie góruje wołowina, ryby i owoce morza, foie gras oraz najlepsza na świecie szynka Iberico Joselito. Carpaccio ze świeżej polędwicy WAGYU, talerz hiszpańskich owczych serów, skwierczące krewetki w sosie pil pil, czy tortilla hiszpańska. Smacznie i w hiszpańskim stylu!

Bracka 2

 

 

 

 

Submit a Comment