Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 19, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Maj poza Warszawą!

Maj poza Warszawą!
intopassion

Maj obfituje w warte uwagi i obecności festiwale muzyczne, koncerty i inicjatywy sportowe. Wiele z nich odbywa się poza Warszawą. Stworzyliśmy ranking tych najciekawszych!  

Parov Stelar Band to gwiazda pomorskiej Ergo Areny, która już 2 maja podczas Seawave Fastival 2015 zaczaruje nas swoją muzyką. To gigantyczna dawka pozytywnej energii zawarta w nutach. A kawałek All Night mimowolnie nucimy regularnie!

Ergo Arena

 

 

Thirty Seconds to Mars wraca do Polski już 4 maja gdzie zagra w Ergo Arenie. Jeden z bardziej energetycznych i – co ważne – żywo reagujących na problemy społeczne zespół zawsze budzi wielkie emocje. Ich koncerty to wspaniałe widowisko, a my już nie możemy się doczekać!

Ergo Arena

 

 

Ethno Jazz Festival zaprasza na kolejną odsłonę muzycznego projektu Tomasz Stanko New York Quartet, który odbędzie się 11 maja we wrocławskiej sali teatralnej BF Impart. Jeden z najwybitniejszych polskich jazzmanów stanie na scenie w towarzystwie Davida Virellesa , Thomasa Morgana  oraz Geralda Cleavera zapoznając nas między innymi z najnowszą płytą powstałą dzięki inspiracji poezją Wisławy Szymborskiej zatytułowanym Wisława.

Wrocław, Mazowiecka 17

 

 

 

8 maja rusza – trwająca dziewięć dni – 12 edycja największego w Polsce festiwalu filmów dokumentalnych – DOCS AGAINST GRAVITY FILM FESTIVAL. Festiwal jest wyjątkowy pod wieloma względami – otwiera oczy i kształtuje poglądy, ale przede wszystkim sprawia, że widz niżej pochyla się nad otaczającą rzeczywistością. Organizowany jest co roku w Warszawie, Bydgoszczy i Wrocławiu oraz w jeden weekend w 20 innych miastach Polski. Wrocławski program zachęca nas szczególnie między innymi projekcją norweskiej produkcji Chłopiec orzeł wyreżyserowanego przez Gry Elisabeth Mortensen. To historia chłopca, który urodził się i dorasta w rezerwacie dla Indian. Nagle, oderwany od zabawy i łowienia ryb musi przenieś się do Norwegii. Jakie są jego dalsze losy? Również chcemy wiedzieć!

Wrocław

 

 

9 maja katowickie lotnisko Pyrzowice opanowane zostanie przez rolkarzy! Przejazd zaplanowany jest między innymi na nowym pasie startowym zatem na uczestników czeka około 15 kilometrów. Dodatkowym plusem są atrakcje przewidziane dla uczestników obejmujące między innymi warsztaty czy konkursy. Nitgskating to idealna forma spędzenia majowej nocy, więc nie ma się nad czym zastanawiać i rolki w dłoń!

Lotnisko Katowice

 

 

Dr Irena Eris zaprasza na IX edycję turnieju Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup. To jedna z bardziej cenionych tego typu imprez w tej części Europy. Rywalizacja odbędzie się 18 i 19 maja na polu golfowym Sand Vallery G&CC nieopodal Wzgórz Dylewskich. To doskonała okazja do poczucia wyjątkowej atmosfery rywalizacji i elegancji towarzyszącej rozgrywkom golfa.

 

 

Koniec miesiąca to święto fotografii w Łodzi. Od 28 maja do 14 czerwca w Andel’s Hotel dostępna będzie zbiorowa wystawa młodych, najzdolniejszych polskich fotografów – 55 laureatów DEBUTS (edition 2015). O sztuce mówi się, że powinna wynikać z potrzeby tworzenia. Podpisując się pod tym zdaniem stwierdzamy, że każda praca tej wystawy powstała właśnie z poczucia potrzeby. Laureaci ciągle szukają swojego miejsca w świecie fotografii – to widać, ale widać też, że reprezentują świadomy i przemyślany sposób przedstawienia rzeczywistości. To nic, że bywa prześmiewcza czy obrazoburcza wręcz. Ważne, że możemy to zobaczyć!

Andel’s Hotel  Łódź

 

 

 

Submit a Comment