Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 15, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Na weekend: Druskienniki/Litwa

Na weekend: Druskienniki/Litwa
Magdalena Gościk

Jeżeli na myśl o idealnym weekendzie przychodzą Ci do głowy słowa: SPA, natura, aktywny wypoczynek, a do tego nie chcesz przekroczyć limitu na karcie kredytowej, mamy dla Ciebie miejsce, które spełni Twoje zachcianki. Wystarczy wsiąść w samochód i obrać kierunek na wschód, a w nawigacji ustawić Druskienniki, jako miejsce docelowe.

 

 

Druskienniki to niewielkie miasto położone na południu Litwy. Jest jednym z najbardziej popularnych litewskich uzdrowisk. W ciągu kilku ostatnich lat większa część miasta została odremontowana, a do dyspozycji turystów zostało oddanych wiele obiektów SPA, ogromny aquapark oraz sztuczny stok narciarski czynny cały rok.

W Druskiennikach każdy znajdzie coś dla siebie. Nie ważne czy wyruszamy tam, jako rodzina z dziećmi, grupa przyjaciół lub chcemy spędzić romantyczny weekend z ukochanym.

48 godzin to nie wiele, ale mamy dla was propozycje, jak je zagospodarować, gdy już dotrzecie na miejsce.

 

1. Spacer lub przejażdżka rowerowa po miasteczku. Warto przespacerować się bulwarami nad Niemnem, wokół sztucznego jeziorka w centrum miasta oraz zobaczyć wyjątkową cerkiew Ikony Matki Boskiej „Wszystkich Strapionych Radość” wybudowaną w 1865 roku.

 

 

 

2. Aqaupark. Ogromny budynek składa się z dwóch części – SPA wraz z saunami, basenem na zewnątrz oraz części z basenami i wieloma zjeżdżalniami. Jeżeli nie mamy ochoty na spędzanie czasu w tak dużym obiekcie, możemy skorzystać w mniejszego Aquaparku znajdującego się w kompleksie hotelowym Grand SPA.

3. SPA. Większe hotele posiadają bogate zaplecze SPA. Możemy wybierać spośród wielu masaży, peelingów oraz innych zabiegów kosmetycznych.

4. Rejs po rzece Niemen. Raz dziennie z Druskiennik wypływa niewielki statek. Dopływa on do wsi Liszkawy położonej 9 kilometrów od miasteczka. Na miejscu możemy zwiedzić klasztor Dominikanów z XVII wieku oraz zobaczyć ruiny zamku z IX wieku.

 

 

 

5. Sztuczny stok narciarski. Ogromny budynek położonych na obrzeżach miasteczka kryje w sobie sztuczny stok narciarski, czynny cały rok. Jeżeli podczas odpoczynku w SPA zatęsknimy za zimowym szaleństwem nie musimy wybierać się do Zakopanego.

 

 

WSKAZÓWKI:

 

Jak dojechać?

Do Druskiennik najłatwiej dotrzeć samochodem. Droga z Warszawy zajmie nam około 5 godzin.

Gdzie zjeść?

  • Sicilija (Taikos 9, Druskienniki) – restauracja specjalizująca się w daniach kuchni włoskiej. Polecamy pizzę, a dla wielbicieli dań mięsnych żeberka w sosie barbecue.
  • The House (M. K. Ciurlionio g. 61, Druskienniki ) – idealne miejsce na drinka z przyjaciółmi.

Senasis Nemunas (I. Fonbergo g. 7, Druskienniki) – restauracja litewska. Warto spróbować chłodnik litewski, kiszkę ziemniaczaną oraz kołduny – małe pierożki.

 

 

 

 

Gdzie mieszkać?

  • Grand SPA Hotel Lietuva (V. Kudirkos g. 45, LT-66120 Druskienniki) – 4- gwiazdkowy hotel, który jest częścią dużego kompleksu składającego się z aquaparku, SPA, części mieszkalnej z apartamentami oraz hotelu 3-gwiazdkowego.
  • Domi Lini (Slaito g. 4, LT-66371 Druskienniki) – Apartamenty znajdujące się w małych domkach. Bardzo dobrze wyposażone, z tarasami, położone tylko 500 metrów od największego aquaparku.
  • Art Hotel (Sv. Jokubo g. 9, LT-66120) Druskienniki) – 3-gwiazdkowy hotel znajdujący się w pięknie odnowionym domu.

 

Zdjęcia: Magdalena Gościk/Pinterest

Submit a Comment