Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 18, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

PHOTO STORY: Tanzania

PHOTO STORY: Tanzania
intopassion

Safari w Tanzanii: Park Narodowy Ngorongoro i Park Narodowy Tarangire. Relacja zdjęciowa.

 

Karama Lodge położona niedaleko Arushy, jednego z największych miast w Tanzanii, jest doskonałym miejsce wypadowym na safarii do trzech okolicznych parków: Manyara, Tarangire i Ngorongoro oraz na wspinaczkę na Kilimandżaro.

 

 

Ngorongoro to wygasły wulkan, największy krater na ziemi, dziś rezerwat dzikiej zwierzyny znany jako Park Narodowy Ngorongoro w Tanzanii. Wnętrze krateru tworzy ogromna równina, na której jak przy ogromnym stole biesiadują dzikie zwierzęta – stada zebr, antylopy gnu, impala, stada bawołów, niezliczone gatunki ptaków, w tym flamingów, których całe kolonie gromadzą się nad brzegami ogromnego jeziora, a pojedyncze okazy brodzą w błotnistych sadzawkach. Przy odrobinie szczęścia można dostrzec wylegujące się w trawie potężne nosorożce.

 

 

Park Narodowy Tarangire w Tanzanii jest przede wszystkim rezerwatem słoni afrykańskich. Z innych gatunków zwierząt spotkamy tam żyrafy, impale, strusie, lwy. W sezonie do Tarangire przyjeżdża tysiące turystów, dlatego warto się tu wybrać na przełomie kwietnia i maja, kiedy zwiedzających jest mniej a obcowanie z naturą bardziej intymne. Rezerwat urzeka różnorodnością krajobrazu, między innymi za sprawą rzeki Tarangire oraz wspaniałych okazów baobabów afrykańskich.

 

Zdjęcia: Martyna Oleszyńska

Tekst: Mariola Oleszyńska

Submit a Comment