Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 24, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Rowerem przez Południowy Tyrol

Rowerem przez Południowy Tyrol
intopassion

Sezon letni czas zacząć! Nie każdy z nas wybiera bierny wypoczynek jakim jest leniwe wygrzewanie się na słońcu. Inni wolą aktywną formę spędzania czasu wolnego. Dla tych drugich mamy propozycję jaką jest Południowy Tyrol, w którym panują świetne warunki do uprawiania kolarstwa górskiego.

Fanom kolarstwa Południowy Tyrol zapewnia idealne warunki do uprawiania tego sportu – przede wszystkim dostępnych jest aż 4600 km ścieżek rowerowych. Dla rodzin z dziećmi idealnie nadają się też dobrze rozbudowane trasy rowerowe w dolinach, którymi wygodnie można przejechać Południowy Tyrol wzdłuż i wszerz.

Południowy Tyrol to miejsce gdzie możemy zmierzyć się także w licznych zawodach. Organizowane są tam takie imprezy rowerowe jak: Sellaronda Bike Day, Sellaronda Hero, Dolomiti SuperBike.

 

Sellaronda Bike Day

Trasa ta głównie kojarzy nam się z nartami i zimą, jednak w lecie przemienia się w trasę do pieszych wędrówek, jest to też doskonałe miejsce dla rowerzystów. Dla wyjątkowych zapaleńców dwa razy do roku organizowane są imprezy Sellaronda Bike Day; w tym roku będzie to 23. czerwca i 15. września. Wówczas na kilka godzin jest wyłączany ruch samochodowy i motocyklowy, by uczestnicy mogli bez przeszkód pokonać ponad 41-kilometrową trasę.

Sellaronda Hero

To „ostrzejsza” wersja poprzedniej imprezy. To jedno z najbardziej wymagających wyścigów kolarstwa górskiego w Europie. Mężczyźni mają do pokonania 84 km i różnicę wysokości 4 300 m (!), zaś kobiety 62 km przy różnicy wysokości 3 300 m.

Dolomiti SuperBike

Ostatnią propozycją jest Dolomiti Super Bike. Jest to najpopularniejsze, a zarazem najtrudniejsze tego typu wydarzenie w Dolomitach, gromadzące co roku ok. 3500 uczestników. W zależności od  zaawansowania, zawodnicy mogą wybrać pomiędzy dwoma dystansami: 119.9 km oraz  56.9 km.

Trasy rowerowe, które warto odwiedzić to przede wszystkim: Trasa rowerowa z Silandro, Schlanders do Merano – to niezwykła przeprawa wzdłuż najdłuższej rzeki Południowego Tyrolu, Adygi.

Kolejna to – Trasa rowerowa Via Claudia Augusta – długi szlak rowerowy, który prowadzi przez dolinę Val Venosta/Vinschgau. Stopień trudności jest zróżnicowany: od średnio zaawansowanego do łatwego.

Ostatnią trasą jest Freeride na Kronplatz’u – trasa, która ma dwa oblicza, początkowo jest łagodna, pozwala na podziwianie krajobrazów, potem prowadzi przez wąskie krawędzie czy zakręty.

Po raz kolejny Południowy Tyrol pokazuje swoje drugie oblicze – to świetne miejsce na narty, jednak w sezonie letnim również nie pozwala o sobie zapomnieć! Polecamy!

 

O Południowym Tyrolu czytaj także: Na narty Południowy Tyrol

Submit a Comment