Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Kwiecień 21, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Sklepy z winylami

Sklepy z winylami
Anna Matyjewicz

Sklepy z winylami to miejsca dla prawdziwych muzycznych maniaków. Możesz tu w skupieniu przeglądać, a potem przesłuchać , a następnie z pełną satysfakcją kupić swój ulubiony album. My mamy kilka swoich ulubionych. Oto i one.

Rough Trade – 66 Golborne Road, Londyn 

Popularny sklep z winylami w Londynie i Nowym Jorku. Rough Trade utworzone zostało w 1987 roku przez Geoffa Travis’a. Muzycznie Rough Trade specjalizuje się w takich gatunkach jak post-punk, ale oczywiście znajdziemy w nim różnorodne gatunki. Co roku sklep tworzy kilka albumów z najlepszymi (w opinii pracowników) kawałkami. Na takich płytach znajdziemy przede wszystkim indie pop, electro i rock. Fani muzyki na pewno spędzą tutaj wiele godzin wyszukując muzyczne perełki.

 

Soul & Dance Exchange – 38 Notting Hill Gate, Londyn

Niewiele jest sklepów z winylami, które skupiają się wokół jednego gatunku muzycznego. Uwielbiamy ten sklep za ogromne zbiory czarnych brzmień – soulu, r’n’b, hip-hopu i jazzu. Znajdziemy tu mnóstwo starych płyt, ale też nowości na CD, a ceny są bardzo przystępne! Sklep znajduje się w pięknej dzielnicy Notting Hill, w sąsiedztwie znajdziemy kilka innych klimatycznych sklepów z płytami.

Oye Records,Oderberger Straße 4  10435 Berlin

Niewielki sklep zlokalizowany na Prenzlauerbergu. Sklep znajduje się w piwnicy, w której znajdziemy nie tylko płyty winylowe, ale też książki czy gazety poświęcone muzyce. Jeżeli chodzi o muzyczne menu to w Oye Records dominują takie dźwięki jak hip hop, soul, techno, house. Oprócz tego sklep prowadzi sprzedaż biletów na większość ciekawych undergroundowych eventów!

Soultrade, Zossener Str. 31, 10961 Berlin

To zdecydowanie miejsce dla fanów czarnej muzyki. Znajdziemy tu najwięcej płyt z takich gatunków jak soul, funk, jazz i hip hop. Personel sklepu składa się z prawdziwych pasjonatów, można z nimi rozmawiać o muzyce godzinami – między innymi pracuje tu Dj Resoul związany ze słynną Jazzanovą. Polecamy!

Record Palace,Weteringschans 33d 1017 RV, Amsterdam

To miejsce, gdzie odnajdziemy stare krążki z każdego gatunku muzycznego i zdecydowanie nie da się tu wejść tylko na chwilę. Posłuchać tu możemy reggae, jazzu, rocka, ale też dobrego popu. Dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Nie można również zapomnieć o rozmowie z przeuroczym właścicielem sklepu i zarazem fanem Boba Dylana. Dlatego radzimy o zarezerwowanie kilku godzin i wsłuchanie się w przeróżne rytmu jakie oferuje Record Palace!

 

Submit a Comment