Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 15, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

SLOW TRAVEL: REC.ON_CUATRO CHIMENEAS – PENSJONAT W ANDALUZYJSKICH GÓRACH

SLOW TRAVEL: REC.ON_CUATRO CHIMENEAS – PENSJONAT W ANDALUZYJSKICH GÓRACH
Paulina Grabara

Kiedy zadamy sobie pytanie, czy w życiu robimy tylko to, na co mamy ochotę i czy przez cały czas jesteśmy wierni swoim życiowym wartościom, większość z nas będzie musiała przyznać, że nie. Jedni winą obarczą siebie, inni znajdą wymówki, a to kredyt, a to dzieci, a to dobrze płatna praca. Są jednak odważni ludzie, którzy decydują się żyć w zgodzie ze sobą, a stabilizacja wcale nie jest dla nich największą wartością.

 

Screen Shot 2019-04-01 at 14.52.28

Wspierając nas na Patronite, można otrzymać od nas letni numer STYLISH PAPER, w którym znajdziecie wiele ciekawych artykułów. 

FB: intopassion, IG: into_passion, Youtube: INTOpassion

Zarezerwuj REC.ON Spain przez Booking.com klikając w ten link KLIK – Twoja cena będzie taka sama, a my zyskamy symboliczną prowizję od rezerwacji – dzięki Tobie będziemy mogli dalej się rozwijać. 

 

PAULINA I BARTEK

Paulina i Bartek Bieleccy wspólne życie budują od 20 lat. Są rodzicami dwójki chłopców. Od 4 lat prowadzą proekologiczną markę REC.ON, pod której szyldem tworzą meble, lampy czy instalacje ze zużytych części samochodowych czy odzyskanego drewna. Dziś REC.ON działa i w Polsce i Hiszpanii i staje się czymś więcej niż tylko marką – jest, można powiedzieć, lozo ą życia. Ostatnio Paulina i Bartek wraz z chłopcami przeprowadzili się z Warszawy do Andaluzji. Nie do Malagi czy Alicante, ale w góry. Zimą biesiadują w ogrodzie, wiosną chodzą na wspólne spacery, oboje chodzą do szkoły języka hiszpańskiego. Jak mówi Bartek, żyją uważniej, bardziej świadomie, w zgodzie z ekologicznymi wartościami.

ZMIANA

Stworzenie marki REC.ON to paradoksalnie pierwszy krok do nowego życia. Upcycling, dbałość o środowisko, odpowiedzialność społeczna stały się częścią ich rzeczywistości. Zmieniły ich na zawsze. „Zawsze chcieliśmy na emeryturze wyjechać, a pewnego dnia zadaliśmy sobie pytanie – dlaczego nie teraz? Chcemy wychować dzieci na obywateli świata, aby chłopcy byli tolerancyjni, otwarci, uczyli się języków i innych kultur”. Przy takim nastawieniu Paulina i Bartek dodatkowo wierzą, że dom jest tam, gdzie są oni. To już niezły punkt wyjścia, aby się wyprowadzić z kraju, tym bardziej, że kultura Hiszpanii była im od

zawsze bliska. Ale najtrudniej zawsze podjąć decyzję, gdy ta zapadła, wszystko potoczyło się dość szybko – nawet znalezienie wymarzonego domu.

NOWY DOM

Ich nowy dom położony jest w dolinie gór Sierra de María-Los Vélez, dzieli go 3 km od uroczego, XVIII wiecznego andaluzyjskiego miasta Velez-Rubio. Został wybudowany ponad 100 lat temu, a w 2010 roku został odbudowany na starych fundamentach zachowując styl rustykalnego gospodarstwa. W wyposażeniu wnętrza andaluzyjski styl łączy się swobodnie z wystrojem loftowym, który jest bliski projektom REC.ON. Ich produkty znajdziemy w niemalże każdym pokoju. Tu nawet przeciwności mają rację bytu, bo wszystko swoim ciepłem i serdecznością spajają właściciele.

Drzewa piniowe, aromatyczne rośliny, zerwane w ogródku owoce, niebo pełne gwiazd i czyste powietrze to ich nowe miejsce na świecie.

ŻYCIE W DUCHU SLOW

Chcieli być bliżej natury, zamieszkać w miejscu, w którym częściej świeci słońce. Udało im się. Zarabianie na życie też zdaje się mają pod kontrolą – z pomocą zaprzyjaźnionego studia architektonicznego kontynuują swoją działalność z marką REC. ON w Polsce, projekty REC.ON sprzedają też w Hiszpanii. W swoim andaluzyjskim domu otworzyli pensjonat, który ma działać w zgodzie z ich przekonaniami.

PENSJONAT w duchu #SLOW

Jakie są zasady? Bardzo proste: świadomej ekologii, uzależnienia od natury, a nie od Net ixa i dobrej energii. Paulina i Bartek żyją w duchu slow, a teraz zafundowali nam możliwość odkrycia #slowtravel. A będzie to oznaczało, że podobnie jak w życiu warto mieć dystans do całego pędu, to i w wakacje warto się zatrzymać. Wsłuchać w siebie, choć może to nie być na początku wcale takie łatwe. Wyłączyć telefon, patrzeć w gwiazdy, obserwować ptaki. Wypić smoothie ze świeżych owoców zerwanych w ogródku, zjeść śniadanie nie śpiesząc się. Wtopić się w rytm natury, zamiast gonitwy za dobrami materialnymi wybrać relacje międzyludzkie, rodzinę, przyjaciół.

Paulina i Bartek czują, że ich misją jest dzielenie się z ludźmi swoimi doświadczeniami i pomysłami, chcą pokazać, że można żyć inaczej – wakacje w ich pensjonacie, chcąc, nie chcąc będą pozytywnym zastrzykiem motywacyjnym, ale stworzona przez nich przestrzeń to także idealne miejsce dla osób kreatywnych, na wymianę poglądów, rozmowy o swoich pasjach.

Tydzień nudy? Z pewnością nie. Wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi możemy wybrać się na spacer po okolicznych górach, albo podziwiać kondory czy andaluzyjskie sępy. Bardziej aktywni z pewności wykorzystają okoliczny teren i zdecydują się na trekking lub wycieczkę rowerową. Ale są też inne plusy i atrakcje: położony w górach dom jest idealnym punktem wypadowym, by odkryć zachwycającą Andaluzję – od Granady po Malagę, od morza, po górskie miasteczka.

REC.ON_CUATRO CHIMENEAS – DOM DO WYNAJĘCIA

– 2 kondygnacje, każda o powierzchni ponad 100m2
z dwoma sypialniami, 2 łazienkami, salonem z kominkiem połączonym z kuchnią
– pobyt z domowym śniadaniem, na życzenie możliwość wykupienia lunchu i kolacji
– basen, naturalny plac zabaw dla dzieci, kącik muzyczny, kącik gier i lmów
– pobyt 7 dniowy ze śniadaniami dla rodziny 4 osobowej na jednej z kondygnacji w okresie lipiec, sierpień, Wiel- kanoc, Boże Narodzenie oraz polska majówka 750 EUR, pozostałe dni 650 EUR

Fuente del Gato 8, Almería Vélez Rubio, Spain www.rec-on.eu, +48 501 100 044

 

Wesprzyj nas na www.patronite.pl/intopassion – zostań patronem naszej gazety, bloga, a także kanału na youtube (wpłaty od 5zł, można jednorazowo).

Śledź nas także na FB: intopassion i IG: into_passion

 

SL-105

W-12

SL-108

SL-184

Submit a Comment