Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 15, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

STYLISH PAPER jesień 2020

STYLISH PAPER jesień 2020
Paulina Grabara

Jesień ma różne oblicza. Dla jednych to przedłużenie lata – łapią ostatnie promienie słońca, albo przedłużają wakacje uciekając na południe Europy. Z myślą o Was piszemy o Santorini i innych greckich wyspach. Jednak jesień wcześniej czy później przybiera nostalgiczną postać: odgłosy deszczu, kałuże, spadające liście – to czas by w przytulnym wnętrzu poczytać książkę, a po spacerze ogrzać się przy kominku.

Jesienny numer już do nas dotarł – zapraszamy do poczytania. Do znalezienia jak zawsze w stylowych miejscach w Polsce, a tym z Was, którzy nasz projekt zechcą wesprzeć na patronite.pl/intopassion, STYLISH PAPER wyślemy do domu.

Bądź na bieżąco: FB intopassion, IG into_passionhellofromnatalia.

 

IMG_3937

 

Nasz okładkowy temat to miejsce z mojej listy podróżniczych marzeń. Santorini. Wyspa słynąca z bielonych domków porozrzucanych po stromych zboczach, kościółków z błękitnymi dachami, chyba jednego z najbardziej spektakularnych zachodów słońca w OIA. W naszym okładkowym artykule przeczytacie wiele ciekawostek na temat wyspy, a także znajdziecie praktyczne informacje o naszym zdaniem najciekawszych miejscach.

stylishpaper_jesień_2020

stylishpaper_jesień_20202

 

Santorini rozkochało mnie w sobie, w żaden sposób nie wydało się „przereklamowane”. Ale zachwycających na różne sposoby greckich wysp jest zdecydowanie więcej. Decydując się na jedną z nich, warto zadać sobie kilka pytań: po co tam jedziemy, na jak długo, jak chcemy spędzać czas, z kim jedziemy, czy lubimy turystyczne miejsca czy preferujemy bardziej lokalne klimaty. I oczywiście nie zapominajmy o budżecie, którym dysponujemy. Na mojej przyszłorocznej liście marzeń znajduje się Mykonos, Milos i Folegandros. O najpiękniejszych greckich wyspach przeczytacie też na blogu KLIK.

rozkładówka_wyspy

 

Z Grecji przenosimy się do wciąż jesienią ciepłej Bułgarii. Klaudia Kopciowska, która w Bułgarii spędziła kilka miesięcy, przygotowała Subiektywny przewodnik po jej zdaniem najciekawszych miejscach. Przeczytacie o Sinemorec, wiosce „koników morskich”, plaży Veleka Beach, o perle bułgarskiej architektury – Nesebyr, które znajduje się na liście UNESCO oraz takich miastach, jak Sofia, Plowdiw i Warna.

W podróż po świecie zabierze Was też Karola Łojek, która opowie o swoich 7 najlepszych przygodach, z których wszystkie związane są ze spotkaniami ze zwierzętami.

stylishpaper_jesień_20206

 

W końcu z podróży po świecie wracamy do Polski. Na początku Maja Zalewska zabiera nas na Spontaniczną przejażdżkę po Poznaniu. Maja poznaje miasto z różnych perspektyw – bo z jednej strony, jak każdy turysta, wybiera się na Stary Rynek czy na spacer śladem najpopularniejszych poznańskich budowli, a z drugiej jeździ na hulajnodze i wybiera się na słynny Tor Wyścigowy. Na tej samej stronie przeczytacie też o naszym ulubionym poznańskim kompleksie City Park, w którym znajduje się City Park Hotel & Residence.

stylishpaper_jesień_20207

 

W jesiennym numerze na naszej rozkładówce znajdziecie Najbardziej stylowe miasta w Polsce, a w nich Najbardziej stylowe miejsca. Agnieszka Bywalec (IG aga_mundo) zabiera nas na niebywale barwny spacer po Warszawie. Pokaże Wam najpiękniejsze fasady w stolicy, najbardziej romantyczne uliczki czy klimatyczne kawiarnie. Agata (IG adresownik) pokazuje nam Łódź, a w niej nie tylko słynną ulicę Piotrkowską, ale i sekretne podwórka, fabryki, w które tknięto drugie życie czy wreszcie przygląda się świetnemu kompleksowi alternatywnych miejscówek OFF Piotrkowska.

Mieszkający we Wrocławiu Maciek Kuczyński (IG maciek.kuczynski), gdy mówi Wrocław, myśli architektura. Spogląda na miasto w unikalny sposób, przedstawiając przy tym jego historię i najciekawsze miejsca. O Poznaniu opowiadam Wam ja – bo to miasto, które nieustannie mnie zachwyca – czuć jego puls, ma nie tylko duszę, ale i świetny gust i wybredny żołądek, bo doskonałych miejscówek kulinarnych w Poznaniu nie brakuje. Ostatnim miastem, do którego zaglądamy wraz z Izą Woźniak (IG fromjourneywithlove), jest Toruń. Iza zabiera nas w podróż po mieście szlakiem Kopernika i pierników – dzięki niej dowiecie się między innymi, gdzie zjecie najlepsze lody piernikowe w mieście.

rozkładówka_polska

 

Lubicie góry? My uwielbiamy o każdej porze roku! Aleksandra Malinka-Kot na jesienny weekend poleca Podnóże Karkonoszy i zabiera nas Szlakiem miejsc nieoczywistych. Jeśli z kolei szukacie adrenaliny i pięknych widoków, to polecamy Wam wyjątkowy pakiet w hotelu Lake Hill Resort & SPA, w którym szkolenie z jazdy w terenie MTB jest w cenie.

W jesiennym numerze nie zapominamy też o naszym wyjątkowym cyklu STYLOWE MIEJSCA w Polsca. Nad morzem zabieramy Was do Siedliska na wydmach, na ziemi warmińsko-mazurskiej do Siedliska Dziki Gil oraz Siedliska Blanki, a w górach proponujemy zarezerwować już miejsce na magiczne święta czy zimowy relaks w Misiowej Chacie.

stylishpaper_jesień_202010

 

stylishpaper_jesień_202011

 

Jesień warto „wycisnąć” na maksa, bo kolory, bo ładowanie baterii przed zimą, bo po lecie na zewnątrz, można więcej czasu spędzić w przytulnych wnętrzach. To idealny czas na wspólne spędzanie czasu. Hotel SPA dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie zaprasza do skorzystania z pakietu Pokolenia – jak cudownie można tam spędzić czas sprawdziłyśmy z córką i moimi rodzicami. Recenzję z naszego pobytu przeczytacie tu – KLIK.

Dorosłym natomiast polecamy Warsztaty rumowe w Klekotkach. W weekend 20-22 listopada na gości będą czekały 3-daniowe kolacje i food pairing, limitowane edycje rumów tropikalnych i kontynentalnych, ciekawe historie i niespodzianki.

stylishpaper_jesień_202012

 

Na ostatnich stronach STYLISH PAPER jak zawsze znajdziecie wiele pięknych rzeczy – w dziale Design przedstawiamy Wam 366 Concept – Retro Furniture – rewelacyjną markę, która wskrzesza do życia Ikony polskiego designu.

W INTOfood po raz pierwszy zapraszamy Was na cykl autorskich rozmów Trenera Baristów Karola Przesmyckiego #przykawieokawie. W jesiennym numerze prezentujemy Wam fragment rozmowy z Beatą Śniechowską, szefową kuchni, współzałożycielką Młodej Polski we Wrocławiu, miłośniczką kuchni w stylu komfort food oraz podróży.

 

stylishpaper_jesień_202013

 

BEAUTY news to nowości kosmetyczne: w jesiennym numerze przeczytacie o kolekcji makijażu dr Irena Eris – Design & Define, o nowościach od Mokosh Cosmetics, o kuracji S.O.S dla dłoni od Yonelle oraz roślinnym ukojeniu dla skóry od nowej polskiej marki Krayna.

Na tej stronie pokażę Wam też moją kosmetyczkę z Santorini.

stylishpaper_jesień_202015

 

Na koniec zostawiłam sobie i Wam modę. Pokażemy Wam zajawki jesiennych kolekcji Bizuu oraz Solo Femme (z kodem stylish_paper macie aż 30% zniżki na całą kolekcję), Bienkovska oraz STARIUM.CX. Będziecie mogli przeczytać o modzie etycznej (tekst już u nas na blogu KLIK).

stylishpaper_jesień_20203

stylishpaper_jesień_202014

 

Tradycyjnie na ostatniej stronie wraz z domem handlowym MYSIA3 przygotowaliśmy dla Was jesienne inspiracje.

Miłego czytania!

stylishpaper_jesień_202016

Submit a Comment