Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 15, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Święta wieku przed nami!

Święta wieku przed nami!
Paulina Grabara

Święta wieku. Całkiem odważne stwierdzenie bo w 12 roku XXI wieku trudno silić się na podsumowania. A jednak pod takim hasłem możemy przygotowywać się do świąt w paryskiej Galerie Lafayette. Neo-bizantyjska kopuła, która jest główną ozdobą jednego z najpopularniejszych centrów handlowych Gallery Lafayette i doskonałym przykładem architektury Art Nouveau obchodzi właśnie setne urodziny.

Galeria Lafayette we współpracy z dostępnymi w niej markami przygotowała jeszcze bardziej wyjątkowe świąteczne witryny, spektakularne eventy i specjalne oferty. A że święta to czas magii to nikogo nie powinna dziwić fascynacja bajkami i baśniami, które z pewnością zachwycą nie tylko najmłodszych. Są Disneyowskie księżniczki (imiona tych Szanownych Pań już gdzieś słyszałam), które są gośćmi specjalnymi w Galerii podczas tegorocznych świąt. Pełne fantazji witryny, taras na dachu budynku z pięknym widokiem na Paryż i pop-up Disney Store w dziale zabawkowym zabierają nas w bajkową podróż. My z tej podróży najchętniej zabralibyśmy coś ze sobą z powrotem do Warszawy –  może taką iskrzącą choinkę i zorganizowali u nas taki właśnie Bal Stulecia?

Choinka Swarovski

Swarovski rozświetla swymi kryształami ponad 21 metrową choinkę, która do 8 stycznia będzie ustawiona pod kopułą… Mix tradycji i nowoczesności czyli 120 brylantowych dekoracji i ponad 5-metrowy żyrandol zrobiony z ponad 5000 kryształków Swarovskiego! Widzieliśmy tylko na zdjęciu, ale  taka choinka bardzo nam się podoba. Ale nie samą świąteczną atmosferą człowiek żyje – Swarovski przychodzi z pomocą wszystkim, którzy szukają inspiracji na prezenty: przy wejściu stworzył pop up store „kryształowy las”, w którym będzie można znaleźć liczne propozycje świątecznych giftów.

 

“Bal stulecia” – witryna Louis Vuitton

Louis Vuitton czerpiąc inspiracje z architektury kopuły postanowił ożywić 12 witryn Galerii kreując “Bal stulecia”. Złoto dodaje wzniosłości  projektowi tła, które przywołują na myśl charakterystyczne wzory LV, a niecodzienne gatunki zwierząt pochodzące z czterech stron świata jak pandy, flamingi, niedźwiedzie czy pingwiny nawiązują do podróży LV i tworzą jedne z najciekawszych naszym zdaniem witryn. Z kolei prezentowane akcesoria stanowią przegląd 119-letniej historii firmy – od toreb podróżnych vintage po najnowsze trendy w skórzanych akcesoriach.
A jakie witryny świąteczne Was urzekły?

 

Submit a Comment