Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 18, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

TOP 5 seriali

TOP 5 seriali
WARSAW state of mind

Wczesna wiosna, huśtawka temperatur i wolny wieczór to kompilacja skłaniająca do poleniuchowania na kanapie z serialem. Serialem z zemstą, aferą polityczną czy zagadką do rozwiązania w tle.

1. House of Cards. Telewizyjny świat oszalał na punkcie historii niespełnionego, ogarniętego wizją zemsty polityka – Francisa Underwooda. Zawiła fabuła, zróżnicowany rys charakterologiczny bohaterów – ich zmieniające się poglądy, frakcje, koalicje – oraz doskonale przedstawione i wyreżyserowane środowisko polityczne sprawia, że w mgnieniu oka z pierwszego sezonu przenosimy się do najbardziej aktualnych odcinków sezonu czwartego.

 

2. True Detective. Fani dreszczyka emocji powinni jak najszybciej poznać historię dwóch detektywów z Luizjany – Rusta i Martina. Twórca – Nic Pizzolatto przedstawia małe miasteczko w stanie Luizjana jako koniec świata, w którym dochodzi do bestialskiego morderstwa młodej dziewczyny. Rust Cohle szkicuje miejsce zbrodni w notatniku, z którym nie rozstaje się nawet na chwilę. A to tylko jedna perspektywa. Druga, późniejsza o 17 lat to przesłuchanie tychże detektywów – co działo się podczas dochodzenia, dlaczego nie mają już ze sobą kontaktu, co zmieniło się w ich życiu? Nas ta historia wciągnęła bez reszty!

3. Gra o tron to adaptacja powieści Georga R.R. Martina tocząca się w królestwie Westeros, gdzie walka o miłość, władzę i wpływy jest dla bohaterów codziennością.  Producenci oprócz wciągającej fabuły postawili na doborową obsadę czy robiące wrażenie efekty specjalne. Polecamy również wsłuchać się w magiczną oprawę muzyczną stworzoną przez Ramina Djawadi!

4. Sutis to elegancja, szyk, spryt i inteligencja w amerykańskim wydaniu. Główny bohater – Mike Ross to geniusz, który rzuca collage po tym, jak przyłapano go na sprzedawaniu córce dziekana testów z matematyki. Od tej pory – dzięki nieprzeciętnej pamięci fotograficznej – zarabia na zdawaniu za innych egzaminów. Po przypadkowej rozmowie kwalifikacyjnej z Harveyem Specterem dostaje stanowisko adwokata pomimo, że nim nie jest. Od tej pory obaj muszą robić wszystko, aby tuszować prawdę. Obraz przedstawiający wielki świat rywalizacji, ambicji oraz kłamstwa – naszym zdaniem WARTO!

 

 

5. Wikingowie czyli kanadyjsko – irlandzka produkcja stworzona przez Michaela Hirsta opowiadająca historię młodego wikinga – Ragnara Lothbroka. Główny bohater nie zgadza się z polityką lokalnego wodza aby co roku posyłać wojowników po łupy na ubogi wschód. Ragnar sprzeciwia się sądząc, że to bogatszy zachodni świat warto podbijać. Przywódcze zdolności i umiejętności młodzieńca budzą zazdrość u wodza. Pojedynek między nimi doprowadza tego starszego do śmierci. Co dzieje się dalej? Jak wygląda przyszłość Ragnara Lothbroka? Sprawdźcie sami!

 

Submit a Comment