Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 17, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Top5 Alternatywne ośrodki narciarskie w Polsce

Top5 Alternatywne ośrodki narciarskie w Polsce
intopassion

Turystka narciarska z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Oblężenie przeżywają zarówno stoki w Polsce, jak i za granicą. Większość narciarzy amatorów wybiera spędzenie swojego urlopu w sprawdzonych, popularnych ośrodkach narciarskich. Wielu daje to gwarancję udanego urlopu, jednak coraz częściej chcemy spróbować czegoś nowego.  Skorzystanie z oferty mniej popularnych, a jednocześnie równie ciekawych miejsc, pozwala nam uniknąć tłumów na stokach, obniżyć koszty wyjazdu, a przede wszystkim odpocząć od miasta.

Poniżej przedstawiamy wam 5 naszym zdaniem najciekawszych miejsc w Polsce, w których będziemy mogli oddać się bez reszty białemu szaleństwu.

 

 SZWAJCARIA BAŁTOWSKA

 To nowe miejsce na narciarskiej mapie Polski, oddalone jedynie 2 godziny drogi od Warszawy. Znajduje się w województwie świętokrzyskim i należy do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Nie wyobrażam sobie lepszego miejsca na spędzenie zimowego urlopu z dziećmi. Po szaleństwie na stoku warto udać się do wioski Świętego Mikołaja, czy wziąć udział w kuligu.

Dodatkową atrakcją w okolicy jest  Jura Park, w którym obejrzeć możemy dinozaury i inne pradawne stworzenia i Park Miniatur, gdzie na gości czekają miniatury najciekawszych budowli na świecie. Miłośnikom sportów ekstremalnych do gustu przypadnie natomiast niedawno otworzony Snowpark.

 www.szwajcariabaltowska.pl

 

Źródło: www.szwajcariabaltowska.pl

 

JURGÓW

 Mało znany ośrodek narciarski w Polsce. Mimo, że nie ma tu nowoczesnych systemów naśnieżania, miejsce to posiada moim zdaniem w sobie coś wyjątkowego – niesamowity widok na Tatry… Idealnie nadaje się dla początkujących narciarzy, przed wszystkim dzięki licznym pracującym tu, doświadczonym instruktorom jazdy, którzy chętnie nauczą nas podstaw tego sportu. Po wyczerpującym dniu pobliska karczma zaprasza na grzane wino i miejscowe smakołyki.

http://www.jurgowski.pl/

 

 Źródło: www.jurgowski.pl

 

CZARNA GÓRA

Czarna Góra to jeden z najnowocześniejszych i najprężniej rozwijających się ośrodków narciarskich w Polsce. Jest rajem dla prawdziwych miłośników nart i z pewnością dorównuje niejednemu europejskiemu kurortowi. Dowodem na to, jest jego obecność w zagranicznych rankingach, co powinno być dla nas powodem do dumy. Dla fanów knedlików i smażonego sera dodatkowym atutem jest bliskość czeskiej granicy.

http://www.czarnagora.pl/oferta/zimowa/trasy-i-wyciagi

 

Źródło: www.czarnagora.pl

GÓRKA SZCZĘŚLIWICKA

Miejsce , które musi znać każdy Warszawiak z krwi i kości. Idealne dla pracoholików, którzy nie mają czasu na wyjazd z miasta, rozpoczynających naukę dzieci i praktycznie każdego, kto chce spędzić aktywnie i miło weekend. Stok jest czynny cały rok, jednak w okresie letnim narty zostają zastąpione pontonami zjazdowymi. Członkowie rodziny nie przepadający za nartach sportami zimowymi, mogą udać się na spacer wokół pobliskiego jeziora lub na plac zabaw, który będzie atrakcją dla najmłodszych. I kto by pomyślał, że taki ośrodek spotkamy na pobliskiej Ochocie?

http://gorka-szczesliwicka.com/

 

Źródło: www.polska-na-weekend.waw.pl

CHYROWA-SKI

A teraz coś dla potrzebujących odpocząć od miejskiego zgiełku i hałasu. Jako lokalna patriotka nie mogłabym wam nie polecić podkarpackich ośrodków narciarskich. Piękne trasy, magiczne krajobrazy i przede wszystkim brak tłumów na stoku. Chyrowska-ski to doskonałe miejsce, aby zaczerpnąć ciszy i nabrać sił na kolejne miesiące pracy. Otoczony lasem, stosunkowo nieduży ośrodek z pewnością przyciągnie do siebie niejednego, miejskiego hipstera.

http://www.chyrowaski.pl/

 

Źródło: www.gory24.pl

 

Tekst: Paulina Kliś

Submit a Comment