Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 17, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Ulubione filmy o gotowaniu

Ulubione filmy o gotowaniu
intopassion

Będzie pysznie! Pozostajemy w temacie gotowania, ale przenosimy się na plan filmowy i prezentujemy nasze ulubione filmy o gotowaniu.

Czekolada

Francja to kraj jedzenia i miłości. „Czekolada” jest obrazem pięknego, małego francuskiego miasteczka, kłopotów oraz wielkiej miłości. Cudowna gra aktorska Johnnego Deppa oraz Juliette Binoche, która za tę rolę została nominowana do Oskara. Film dostał 5 nominacji do Oskara, 4 nominacje do Złotego Globa oraz 8 nominacji do Bafta, a to początek z długiej listy nagród.

http://youtu.be/GWVy6kZW5CY

 

Życie od kuchni

Zjawiskowa Catherine Zeta-Jones oraz przystojny Aaron Eckhart to główni bohaterowie filmu Życie od kuchni. Film opisuje drastycznie zmieniające się losy szefowej kuchni Kate. Przezabawna i pyszna komedia z happy endem.

 

Faceci od kuchni

Francuskie poczucie humoru oraz jedzenie w tle- tak w jednym zadaniu można opisać film Faceci od kuchni, w którym tytułową rolę gra wspaniały aktor Jean Reno. Fabuła opowiada o znanym kucharzu, który musi drastycznie zmienić styl gotowania.Wykwintne dania mają zostać zamienione na tańszą kuchnię molekularną. Co z tego wyniknie? Polecamy obejrzeć film i się przekonać.

 

Uczta Babette

Głowna bohaterka filmu Uczta Babette jest wyśmienitą kucharką, która swoim gotowaniem zwodzi pobożnych mieszkańców rybackiego miasteczka. Tytułowa Babette wygrywa konkurs, a wygraną przeznacza na wystawną kolację. Film cieszył się duża popularnością, a o jego klasie dowiodła statuetka Oskara wygrana w 1988 roku za najlepszy film zagraniczny.

 

Julie i Julia

Meryl Streep jest zwiastunem dobrego filmu. Tak też jest w przypadku Julie i Julia. Opowiada prawdziwą historię o kobiecie która postanowiła w rok wypróbować wszystkich przepisów swojej idolki. Niezwykle zabawny i poruszający film. Otrzymał aż 6 nagród m. in. Złoty Glob dla Streep za najlepszą aktorkę w komedii. Polecamy zdecydowanie wszystkim fanom komedii o gotowaniu.

 

Submit a Comment