Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 17, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

W obiektywie: Gallery Art Hotel we Florencji

W obiektywie: Gallery Art Hotel we Florencji
stylish travellers

Serce Florencji. Obok most Ponte Vecchio. Tłumy turystów, a Ty tuż obok – w ciszy, rozkoszując się sztuką, jedząc śniadanie w bibliotece przeglądasz albumy… Sztuka, moda, design. GALLERY Art Hotel.

 

Wynajętym czarnym Fiatem 500 wjeżdżamy do starej części Florencji. GPS pokazuje, że wystarczy przejechać przez Most Złotników i jesteśmy na miejscu, ale słynne Ponto Vecchio jest zamknięte dla ruchu. W cichym podwórku obok rzeki Arno hotel mimo, że znajduje się w sercu Florencji, gwarantuje wytchnienie od tłumów turystów.

 

Zaprojektowany przez architekta z Florencji – Michele Bönan jest ulubionym miejscem ludzi związanych ze sztuką, modą i designem – w tym także florentyńczyków, których spotkać można w restauracji albo w barze (słynie z barmana, który przygotowuje najlepsze we Florencji drinki).

 

 

 

74 pokoje i suity mają nowoczesny wystrój: lokalne materiały, sztuka uznanych twórców tworzą artystyczny klimat. Na wyższym poziomie znajdują się wyjątkowe  suity (każda nazwana po innym symbolu Florencji) – każda z niezwykłym widokiem na miasto. W łazience każdego z pokoi znajdziemy kosmetyki Tuscan Soul, z logo Salvadore Ferragamo.

 

GALLERY Art Hotel znajduje się Fusion Bar & Restaurant – minimalizm wystroju inspirowany jest przez azjatyckie klimaty. Idealne miejsce, żeby spotkać modnych mieszkańców Florencji a także odkryć smaki różnych kultur. W bibliotece codziennie rano serwowane jest śniadanie – możemy zjeść przy normalnych stolikach, albo siedząc na kanapie – do wyboru słony i słodki bufet, zamówienia z karty (na przykład jajka serwowane na różne sposoby) oraz liczne albumy, które znajdują się w bibliotece. Biblioteka często przekształcana jest w galerię – obejrzeć tu można zdjęcia współczesnej fotografii.

 

 

 

GALLERY Art Hotel podkreśla swoje relacje ze sztuką poprzez regularne wystawy i happeningi. Patrząc przez obiektyw najlepszych fotografów odkrywamy współczesny świat. Selekcja artystów nie jest przypadkowa – od Davida Lachapelle przez Stevena Kleina po Elliotta Erwitta. Obecnie Lungarno Collection – sieć hoteli (w tym Gallery Art Hotelu) należąca do rodziny Ferragamo rozpoczęła współpracę z Leica – producentem aparatów znanym z organizowanie doskonałych wystaw fotograficznych.

 

Szukający odpoczynku, zabiegów i doskonałej jakości masaży mogą wybrać się do sąsiadującego hotelu Continentale (również należącego do sieci Lungarno) – tu w White Iris Beauty Spa Danieli Steiner możemy oddać się w ręce profesjonalistów. Najwyższej jakości produkty i masaże specjalnie opracowane dla Lungarno Collection to doskonały pomysł nie tylko po dniu spędzonym na zwiedzaniu miasta.

 

 

 

 

Co nam się podobało:

– cudowny wybór śniadania serwowanego w bibliotece

– najlepsze drinki w mieście serwowane w hotelowym barze

– wystawy, w które angażuje się hotel

– wszechobecność sztuki

– spa i relax room z widokiem na Ponte Vecchio w siostrzanym hotelu na przeciwko

– lokalizacja (!!!) najlepsza – centralna a do tego kameralna!

Submit a Comment