Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 18, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Wedding Dresses 1775-2014 wystawa w Victoria&Albert

Wedding Dresses 1775-2014 wystawa w Victoria&Albert
intopassion

Najnowsza wystawa w Muzeum Victoria&Albert prezentuje rozwój sukni ślubnej. W Londynie zobaczymy przekrój białych kreacji od 1775 do 2014 roku. Zobaczymy zarówno modele romantyczne jak i ekstrawaganckie.

Wystawa obejmuje różnorodne kolekcje sukien ślubnych, ale też dodatków i butów. W kolekcji znajdziemy między innymi pelerynkę z jedwabiu projektu Anny Valentine, noszoną przez księżną Kornwalii, a także sukienki i stroje Dior noszone w dniu ślubu przez Gwen Stefani i Gavin Rossdale.

 

Na dwóch piętrach mamy możliwość obejrzeć kreacje noszone przez wielu znanych narzeczonych. Obok spektakularnych sukien znajdziemy biżuterię, podwiązki, welony, kapelusze, gorsety, a także wieńce. Wystawę otwiera ekspozycja z przykładami mody ślubnej z 1775 roku zdobione kwiatami, liśćmi i owocami, a także perłowymi splotami projektu Charles Frederick Worth.

 

 

 

Dwie najbardziej spektakularne suknie ślubne to projekt Normana Hartnell’a dla Margaret Whigham i jej ślubu z Charles Sweeny i jedwabna suknia Charles’a James’a dla  Barbary ‚Baba’ Beaton na jej ślub z Alec Hambro.

Na wystawie zaprezentowani zostali również kluczowi, obecni projektanci m.in. Vivienne Westwood John Galliano, Christian Lacroix, Lanvin, Vera Wang, Jasper Conran, Bruce Oldfield, Osman, Hardy Amies, Bellville Sassoon, Mr.Fish, John Bates i Jean Muir.

Wszystkim wystawom towarzyszą projekcje filmowe i wystawy fotograficzne.

 

 

Wystawa trwa od 3 maja do 15 marca 2015 roku w Muzeum Victoria&Albert, Londyn.

Cromwell Road, London SW7 2RL, Wielka Brytania

Submit a Comment