Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Kwiecień 25, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Wystawa Chanel N°5 w Paryżu!

Wystawa Chanel N°5 w Paryżu!
Marta Kuba

W dniach od 5 maja do 5 czerwca 2013 w Palais de Tokyo w Paryżu trwa  wyjątkowa  wystawa zapachu Chanel N ° 5.

Wystawa po raz kolejny zorganizowana została przez kuratora poprzednich edycji Kultury Chanel – Jeana-Louisa Froment’a, które wcześniej odbywały się w Muzeum Puszkina w Moskwie, Muzeum Sztuk Pięknych w Pekinie, Narodowym Muzeum Sztuki w Chinach oraz ostatnio w Operze w Canton.

Dzieła sztuki, zdjęcia, archiwa i przedmioty przedstawiane na wystawie doskonale obrazują świat Mademoiselle Chanel. Wszystko to ukazuje unikalność i ponadczasowość perfum Chanel N ° 5. Są one połączeniem aż ponad 80 składników. Zapach miał być oryginalny i nie przypominać żadnych dotąd wąchanych perfum. Coco Chanel wybierała spośród wielu testów stworzonych przez słynnego Ernesta Beaux’a. Nazwa zapachu wiąże się z jej wyborem próbki nr 5 . Jest to również ukazanie jej ulubionych miejsc takich jak Wenecja, Rosja, lub jej willa. Perfumy zainspirowane były również  jej znajomościami z artystami, muzykami, poetami – jak Picasso, Appollinaire, Stravinsky, Picabia.

Wszystkie dzieła wybrane zostały przez Jean-Louis Froment’a z udziałem Boom Irma, Pieta Oudolf’a, Laurenta Burgisser’a a także J. Schlomoff’a.

Celem wystawy jest przede wszystkim pokazanie ponadczasowości Chanel N ° 5. Na otwarciu w kreacjach Chanel pojawiły się m.in. Astrid Berges-Frisbey, Vanessa Paradis, Zhou Xun, Sigrid Agren. Astrid Berges-Frisbey zaprezentowała na sobie sukienkę z kolekcji wiosna / lato 2009 Haute-Couture Collection, z charakterystycznymi ciemnymi graficznymi liniami w formie wykończenia.

 

 

Submit a Comment