Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 24, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Portobello Market

Portobello Market
Anna Matyjewicz

Jeden z najbardziej znanych targów ulicznych na świecie. W weekend zarówno mieszkańcy Londynu jak i turyści oddają się w wir zakupowego szaleństwa, bo na Portobello Road można kupić naprawdę wszystko! Ulica przeistacza się w jedyny w swoim rodzaju market uliczny.

Na Portobello Market kupimy między innymi – warzywa, owoce, sery, ubrania. W każdy weekend miejsce to przyciąga niebywałą liczbę turystów. Stragany znajdują się na ulicy Portobello, pomiędzy Chelsea i Kesington. Jest to również największy rynek antyków na świecie.

Targ otwarty jest codziennie, oprócz niedzieli. W sobotę otwarta jest sekcja z antykami. Portobello to kilka rynków w jednym. W tym miejscu zdecydowanie czuć zgiełk, gwar i energię. Targ podzielony jest na kilka sekcji. Pierwszą z nich jest:

Antiques & Bric-A-Brac

Znajduje się w pobliżu stacji metra Notting Hill. Znajdziemy tu szeroką gamę antycznych przedmiotów takich jak: szkło, kryształ, książki a także liczne przedmioty kolekcjonerskie.

Fruit & Veg

Obok antycznych przedmiotów znajdziemy liczne stragany pełne świeżych owoców i warzyw. Dodatkowo można tu też kupić pieczywo, sery, ryby i ciasta.

New Goods 

To miejsce w którym kupimy wszystkie potrzebne nam rzeczy – stare płyty winylowe, baterie, czy zabawki! Totalny misz masz!

Fashion Market

Strefa mody. Miejsce pełne ubrań – t-shirty, sukienki, i masa dodatków. Do tego liczne second-handy i drobne sklepiki z odzieżą młodych projektantów. To miejsce w którym zdecydowanie można znaleźć oryginalne ubrania i to za niewielkie pieniądze.

Przeczytaj również

Weekend w Londynie

Submit a Comment