Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 18, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Wystawa fotografii w FOAM w Amsterdamie

Wystawa fotografii w FOAM w Amsterdamie
intopassion

Już w wakacje w Muzeum Fotografii Foam w Amsterdamie będziemy mieli okazję zobaczyć prace takich fotografów jak:  Edward Steiche,  Brian Duffy,  Marnix Goossens,  Otto Kaa. Będąc w Amsterdamie nie zapomnijcie zajrzeć do Foam.

Edward Steichen – In High Fashion Condé Nast Years, 1923–1937

od 28 czerwca do 6 września 2013 r.

Na wystawie można zoabczyć ponad 200 prac Edwarda Steichen’a. Fotografie pochodzą z takich magazynów jak Vogue czy Vanity Fair i pokazują najbardziej imponujące kreacje XXw. Specjalnie zebrane i pokazane po raz pierwszy na wystawie w Amsterdamie. Polecamy!

 

 

Bowie by Duffy Photographs ’72 – ’80

od 2 czerwca do 6 października 2013 r.

W Foam zaprezentowane zostaną również prace legendarnego fotografa mody Brian’a Duffy. Między 1972 a 1980 rokiem Duffy pracował z Bowiem przy pięciu z jego najbardziej znanych okładek. Na wystawie pokazany zostanie również cały proces twórczy – zdjęcia „zza sceny”, próbne polaroidy, i przede wszystkim oryginalne okładki albumów.


Marnix Goossens- Yonder

od 19lipca do 6 października 2013 r.

Natura stanowi główne źródło inspiracji dla Gossens’a. Jego fotografie przedstawiają zirarna, drewno, motywy roślinne, wszystko przeplata się ze zdjęciami okien przez które przebijają się promienie światła. Potrafi odnaleźć prawdziwe piękno w codziennym życiu. Rejestruje powszechnie nudne przedmioty i zamienia je w coś wyjątkowego. Jego prace charakteryzuje perfekcyjna kompozycja, obfitość szczegółów, niuanse w kolorze, odpowiednie ustawienie światła .

 

Otto Kaan – Works

od 19 lipca do 1 września 2013 r.

Duet fotogrfów  Berend Ottoi  Guus Kaandorp zaprezentowali nową serię zdjęć zatytułowaną ” Photographic Furniture”. Ich najnowszy projekt w żartobliwy sposób pokazuje przestrzeń w ich studio. Tworzą instalacje, rzeźby, które są prawdziwym wyzwaniem dla oka.

 FOAM

Keizersgracht 609
1017 DS Amsterdam
www.foam.org

Submit a Comment