Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 24, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

HAMMAM – orientalna tradycja oczyszczania

HAMMAM – orientalna tradycja oczyszczania
Paulina Grabara

Ten tradycyjny ceremoniał dogłębnego oczyszczania i pielęgnacji ciała pochodzi z Bliskiego Wschodu. W Warszawie odkryłam hammam w SU SARAY SPA & HAMMAM. Wnętrza miejsca same w sobie relaksują i mimo, że Spa zlokalizowane jest na terenie Legii, to miejsce gwarantuje kameralny klimat. Do tego zapachy Wschodu, olejki, całkowite zapomnienie. Prawdziwy odpoczynek i idealny pomysł na spędzenie weekendu.

Hamman zaczyna się od kąpieli parowej oraz kąpieli w gorącym jacuzzi. Kąpiel parowa podobnie jak jacuzzi ma za zadanie rozpulchnić, rozmiękczyć i przygotować skórę do peelingu. Kąpiele te powodują poprawę ukrwienia skóry, co w rezultacie przyspiesza wydalanie toksyn z organizmu (podobnie pocąc się w saunie oczyszczane są pory skóry, co sprawia, że skóra zaczyna lepiej oddychać). Poza tym kąpiele powodują rozluźnienie mięśni, dotlenienie i lepsze ukrwienie ciała, dzięki czemu czujemy się zrelaksowani.

Po tym następuje peeling ciała, co gwarantuje jego dogłębne oczyszczenie. Wykonywany jest specjalną rękawicą kessa. Peelingowane jest całe ciało, zaczynamy od twarzy przez szyję, aż do stóp. Pewnie taki peeling możemy również zafundować sobie w domu, ale przyjemnie było poddać się zabiegowi. Następnie naprzemiennie ciało płukane jest ciepłą oraz zimną wodą, co przy panującej temperaturze, parze unoszącej się w powietrzu jest zbawienne.

Masaż pianą na gorącym kamieniu to jedna z fajniejszych części zabiegu. Piana wytwarzana jest z naturalnego mydła z wyciągu z oliwek. W naczyniu moczony jest jedwabny worek, dzięki któremu po napełnieniu go powietrzem wytwarzamy pianę, na której wykonywany jest masaż na specjalnym marmurowym stole. Na zakończenie w ciało wmasowywany jest olej arganowy, zwany również „marokańskim złotem” – w efekcie skóra jest wyjątkowo aksamitna i doskonale oczyszczona. Nasz umysł z kolei wprowadzony jest w stan błogiego ukojenia… Zapewniamy sobie takie krótkie wakacje w samym centrum Warszawy.

Zabiegi w łaźniach znacznie poprawiają odporność organizmu, dzieje się to przez naprzemienne ocieplanie i schładzanie skóry (następuje wtedy skurcz i rozkurcz naczyń krwionośnych). Zabieg chroni skórę przed wysychaniem, wygładza ją, działa przeciwzapalnie, rewitalizuje, poprawia elastyczność. Zabieg hammam może być wykonywany do każdego rodzaju skóry, przeciwwskazaniami są typowe przeciwwskazania do korzystania z saun.
SU SARAY SPA & HAMMAM
Myśliwiecka 4a

 

Czytajcie także:

Submit a Comment